Asus Tuf Z370 anakart USB 3.1 soketi yerinden çıktı

ozimo35

Hectopat
Efsane cuma indirimlerinden yararlanarak biriktirdiğim para ile bir liste hazırlayıp farklı farklı yerlerden ürünleri aldım. Daha önce hiç yapmadığım bir işe kalkışarak kendim toplayayım dedim. Videolara bakarak topladım ama kablolama gerçekten çok kötü oldu. İkinci sefer sök tak yaparak ilkine bakış biraz daha iyi oldu ama hala beklediğim gibi toplayamadım ve bu toplama esnasında USB3 .1 kablosunu anakarttan çıkartırken tamamen soketiyle birlikte çıktı. Geri takılma şansı da var gibi ama sadece pinler kaldığı için takmaya korkuyorum. Siz forumdaki arkadaşlar bana PC'yi toplamamda yardım edebilir misiniz acaba? Sinir ve stresten aşırı derece üzgünüm şu an bir daha bu işe kalkışırsam daha kötü olacağı kanaatindeyim. Sistem:
  • i7 8700k
  • Asus Tuf Z370 Plus Gaming
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8 GB) 3000 MHz CL15 RAM
  • WD 1 TB Blue HDD
  • Masterbox lite 5 600w kırmızı kasa
  • Masterliquid 240
Resim falan isterseniz atabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kilitsiz bir porttur. Zorladiniz mi, nasıl oldu?
Ben de az kalsın kilitli olduğunu bilmediğim DP portunu kabloyla sökecektim karttan. 😊

Gri olan soket pinlerin üzerinden çıktı.bir bilen aracılığı ile soketsiz pinlere taktırdım ama oldu mu olmadı bilmiyorum.
20181207_155834.jpeg
20181207_155927.jpeg

Pimleri yamultmadan tam plastik parçadaki yerlerine denk getirecek şekilde takabilirsiniz.
Kasayı açmadıkça böyle kullanmanızda da bir sakınca yok ama o muhafaza takılı olursa kasayı falan açarsanız her hangi bir el değme vb gibi bir durumda koruyucu olacaktır. :)

Zaten oradan çıktılar. Çok fazla baskı uygulamadan delikler ve pinler denk gelecek şekilde hafifçe takmayı deneyebilirsiniz. Baktınız ki olmuyor öyle kullanırsınız en kötü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı