ASUS V550VX SSD ile Hızlanır mı?

• Konuyu başlatan niluf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 396

niluf

Femtopat
Daha fazla  
2017 yılında ASUS V550VX bilgisayar aldım. Mimarım ve SketchUp, Lumion, Vray programları kullanıyorum. 3DS Max de kullanmak istiyorum ama halihazırdaki programlarda bile bilgisayarım çok donmaya başladı. Çalışırken beni bayağı engelliyor. Bilgisayarıma ve bataryasına temiz baktım şimdiye kadar, 1-2 kez format da attım ama kısa süre sonra performansta yine gözle görülür düşüş yaşadım. Artık bataryada şarjsız 15 dakika zor dayanıyor. SSD ve yeni batarya ile bu problem çözülür mü, yoksa sadece format mı atmalıyım? Ne önerirsiniz?

Not: Bilgisayar çok dolu da değil. Disklerin bellekleri şu şekilde:
Yerel Disk C: 206 GB Boş, 337 GB Toplam.
Yerel Disk D: 568 GB Boş, 592 GB Toplam.

Yeni bilgisayar alacak bütçem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD sistemi ve programlarin acilis suresini hizlandirir. Kullandigin programlar işlemci ve grafik tabanli programlar yani performansa pek bir etkisi olmaz.

2017 yılında ASUS V550VX bilgisayar aldım. Mimarım ve SketchUp, lumion, vray programları kullanıyorum. 3DS Max de kullanmak istiyorum ama halihazırdaki programlarda bile bilgisayarım çok donmaya başladı. Çalışırken beni bayağı engelliyor. Bilgisayarıma ve bataryasına temiz baktım şimdiye kadar, 1-2 kez format da attım ama kısa süre sonra performansta yine gözle görülür düşüş yaşadım. Artık bataryada şarjsız 15 dakika zor dayanıyor. SSD ve yeni batarya ile bu problem çözülür mü, yoksa sadece format mı atmalıyım? Ne önerirsiniz?

Not: Bilgisayar çok dolu da değil. Disklerin bellekleri şu şekilde:
Yerel disk C: 206 GB boş, 337 GB toplam.
Yerel disk D: 568 GB boş, 592 GB toplam.

yeni bilgisayar alacak bütçem yok.

Ben Seagate SSD'sini aldım. Evet aşırı bir hızlanma var. Ama yine GPU ve işlemcinin ısınmasından dolayı oyunlarda yeterince performans artışı olmuyor. Ama gündelik işte yazılımda çok etkili oluyor saniyeler içinde açıp kapanıyor sistem.

SSD sistemi ve programlarin acilis suresini hizlandirir. Kullandigin programlar işlemci ve grafik tabanli programlar yani performansa pek bir etkisi olmaz.
Yani bu bilgisayarla bu programları aktif bir şekilde kullanmam mümkün değil mi?
Ben Seagate SSD'sini aldım. Evet aşırı bir hızlanma var. Ama yine GPU ve işlemcinin ısınmasından dolayı oyunlarda yeterince performans artışı olmuyor. Ama gündelik işte yazılımda çok etkili oluyor saniyeler içinde açıp kapanıyor sistem.
Takılmalar ve donmalar minimuma inse benim için yeterli aslında bu açıdan işimi görür mü?

Sistemini belirtir misin?
Windows 10 Home Single Language 64 Bit
Sistem Modeli: X550VX
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz (8 CPUs)
Bellek: 16384MB Ram
Disk belleği dosyası: 7395MB kullanıldı, 11313MB kullanılabilir
DirectX Sürümü: DirectX 12
Intel(R) HD Graphics 530
DAC Türü: Internal

Ne istediğinizi anlayamadığım için bulduğum tüm bilgileri yazdım 🙂
Konuyu canlandırayım bir sorum daha olacak bu bilgisayarı satsam ne kadar eder?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı