ASUS ve Teknik Servisi-SMS Infocomm Rezaleti

bayonet_attack

Attopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan (2021 Ocak ayında 6816 TL'ye) almış olduğum ASUS dizüstü bilgisayarımın NVIDIA haric ekran kartının çalışmaması nedeniyle (mavi ekran hataları, NVIDIA ekran kartının aygıt sürücüsünde bazen kaybolması) Vatan Bilgisayar'a giderek tamir edilmesini istedim. Bilgisayarım daha 6 ay daha garanti kapsamındaydı. Onlar da ilgili teknik servise yolladılar. 3-4 gün sonra Vatan Bilgisayar'ın beni arayarak bilgisayarımın tamir edildiğini, sorunun yazılımsal kaynaklı olduğunu söylediler. Eve gittiğimde sözde tamir edilmiş bilgisayarım iki saat sonra yine mavi ekran hatası verdi. Yine NVIDIA ekran kartı çalışmamaya başladı. Ertesi gün bunlara ek olarak laptop fanı 90 derecelere çıksa da devreye girmemeye başladı. Isınması sebebiyle doğal olarak laptop kasmaya başladı. 1 gün sonra yine Vatan Bilgisayar'a giderek durumu anlatıp yine aynı sorunların yaşandığını ve laptop fanının çalışmadığını söyledim. Onlar da yine teknik servise yolladılar. Birkaç gün sonra telefonuma teknik servisten rezalet gibi bir mesaj geldi. Mesaj da "ürününüzün kullanıcı hatası veya garanti süresi bitimi sebebi ile oluşmuş arızasının giderilmesi için SMS infocom teknoloji servis LTD şti. Tarafından 10400TL KDV dahil servis ücreti talep edilmektedir." şeklindeydi. Başımdan kaynar sular dökülmesine neden bu mesaj nedeniyle hemen Vatan Bilgisayar'a gittim ve duruma itiraz ettim. Şaka gibiydi. İlk tamirden gelen bilgisayar için yazılımsal kaynaklı sorun denildi. İkinci defa tamire gidildiğinde ise kullanıcı hatası olduğu söyleniyor. Bu utanmazlar bir de tamir için 10400 TL para istiyorlar. Ulan ben bilgisayarımı 6816 TL'ye almışım 10400 TL ne ulan. Neredeyse cinnet geçirecektim. Adamlardaki utanmazlığa bak. Hayır bilgisayarımın ekran kartı hariç çalışıyor hala. Bilgisayarımın çift ekran katı var biri onboard Intel. Sonuç olarak bu işi mahkemeye taşıyacağım. Siz siz olun ASUS'tan hiçbir şey almayın. Bu dolandırıcılara para yedirmeyin!

Not: Tamiri kabul etmedim ve bilgisayarımın teknik servisten geri getirilmesini istedim. Bu doladırıcıların bilgisayarımı daha bozmasından hiç açılmamasından korkuyorum. Çalışır şeklinde teslim ettiğim (sadece NVIDIA kartı çalışmıyordu ve Intel ekran kartıyla idare edebiliyordum) tamamen bozmalarından korkuyorum. Bir tamire 10400 TL para biçtiklerine göre bu doladırıcılardan her şey beklenir.

Tüketici hakem heyetine başvuracağım. "firma ünvanı" , "vergi numarası", ve "mersis numarası " olan yerlere ne yazmalıyım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• bl1.jpeg
    bl1.jpeg
    94,7 KB · Görüntüleme: 121
  • bl2.jpeg
    bl2.jpeg
    120,9 KB · Görüntüleme: 94
  • bl3.jpeg
    bl3.jpeg
    156,2 KB · Görüntüleme: 110
  • bl4.jpeg
    bl4.jpeg
    144 KB · Görüntüleme: 109
  • Adsız.png
    Adsız.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 117
Bu arada şu belgeyi yüklemeyi uutmuşum:

Peki Arkadaşlar Asus laptop için
Firma Unvanı
Vergi Numarası
Mersis Numarası bilgilerine nasıl ulaşabilirim acaba?
Lütfen yardımcı olun

Arkadaşlar Asus laptop için
Firma Unvanı
Vergi Numarası
Lütfen yardımcı olun?
laptop'umu Vatan'dan almıştım.

Dosya Ekleri

• 20220812_144511.jpg
    20220812_144511.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleme:
Bu arada şu belgeyi yüklemeyi uutmuşum:

Peki Arkadaşlar Asus laptop için
Firma Unvanı
Vergi Numarası
Lütfen yardımcı olun

Arkadaşlar Asus laptop için
Firma Unvanı
Vergi Numarası
Lütfen yardımcı olun?
laptop'umu Vatan'dan almıştım.
Satıcının unvanı faturada, ithalatçının (ya da üreticinin) unvanı garanti belgenizde yazar.

Geri
Yukarı