ASUS VG247QE rastgele kapanma problemi

gorkemsasar

Centipat
Bilgisayarda oyun oynadıgımda veya başka bir şey yaptıgımda ekran gitmeleri oluyor, ekran kararıyor, 2-3 saniye sonra geri geliyor. Ekran kapanma sırasında arkadaki işlemler devam ediyor, herhangi bir donma veya kapanma olmuyor. Ekran kararma sırasında monitör kapanmıyor, sistemim: ASUS 1660 Ti, ASUS TUF Gaming B450-PLUS ve AMD 5 3600. Sebebi sizce ne?

Bilgisayarda oyun oynadıgımda veya başka bir şey yaptıgımda ekran gitmeleri oluyor, ekran kararıyor, 2-3 saniye sonra geri geliyor. Ekran kapanma sırasında arkadaki işlemler devam ediyor, herhangi bir donma veya kapanma olmuyor. Ekran kararma sırasında monitör kapanmıyor, sistemim: ASUS 1660 Ti, ASUS TUF Gaming B450-PLUS ve AMD 5 3600. Sebebi sizce ne?
Isı değerlerini paylaşırmısınız ?

Isı değerlerini paylaşırmısınız ?
şuan bilgisayarda ısı değerlerini görebilecegim bir program yok ve pcnin yanında degilim yalnız daha sistemi toplayalı 1 bucuk ay falan oldu ısınma olabilecek ve okadar yoracak bir oyun oynamıyorum cs veya lol gibi oyunlar oynuyorum ve böyle sürekli bir şekilde gitmiyor bazen 1 hafta gitmedigi oluyo bazen 3 gün gitmiyor değişiyor

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.
becerebilecegimi düşünmüyorum servise götürdüm kontrollerini yaptılar ekran kartının driverlarında eksik vardı yükledik düzeldi dediler geldim gene aynı sorunla karşılaştım bunu yaparsam düzelirmi kesin olarak

Onlar da buna benzer bir işlem yaparlar siz sadece kartı gönderip görüntü gidiyor diyin ve problemde ısrarcı olun sorun karttaysa değişim veya iade verebilirler.

becerebilecegimi düşünmüyorum servise götürdüm kontrollerini yaptılar ekran kartının driverlarında eksik vardı yükledik düzeldi dediler geldim gene aynı sorunla karşılaştım bunu yaparsam düzelirmi kesin olarak
Kesin düzelir diyemem sadece bir çözüm belki düzel belki düzelmez benim anladığım kadarı ile üst üste sürücü kurulmuş.

Sorun muhtemelen monitörünüzden ekran kartına giden kabloda. Hangi kabloyu kullanıyorsun? Dönüştürücü var mı?
dönüştürücü yok displayporport kablosu kullanıyorum kabloyu değiştirdim kablodan oldugunu düşünüğ düzelme olmadı ekran kartında veya monitörde bi sıkıntı var bence
voltajdaki dalgalanmalar sebeb oluyor olabilirmi ekran gitmesine ?

ASUS VG248QE kullanırken ben de problem yaşıyordum. O monitörün Display Portunda bug var. Her modelde olmasa da bazı modellerde var. Ekran karardıktan sonra monitörün fişini çek ve yeniden tak bak bakalım geliyor mu? Geliyorsa sorun monitöründe. Bu yüzden monitör değiştim ben 3 ay önce. Yabancı forumlarda da çözen olmamış. Tek çözüm fişi çekip takmak oluyor eğer gelmesi uzun sürüyorsa. Bu arada umarım dandik kablo almamışsınızdır tekrar çünkü DP kabloları çok sorunlar yaşatıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı