ASUS VG248QE 144 Hz alamıyorum

Berkant erbay

Centipat
Merhabalar ASUS VG248QE aldım fakat girişleri bildiğiniz üzere DVI-D HDMI ve DP ve benim ekran kartımın girişleri DVI-ı ve HDMI sorunum ise 144 Hz alamıyorum DP dönüştürücü taksam alabilir miyim veya 2.0 HDMI veya dişi erkek DVI alsam?

Hocam kendi özel çözünürlüğünü oluşturun 144Hz'i oradan yapın HDMI ile 144 alırsınız problem olmaz.

Dönüştürücüler pek sağlıklı olmuyor...
Arkadaş HDMI 2.0 önermiş fakat 2.0'la sadece 120Hz'e kadar destekler. Yani yapabileceğiniz bir şey yok bütçeniz varsa ekran kartınızı değiştirin.
Bu arada Dvi çıkışınız varsa Dual DVI'lada 144hz alırsınız.

Dönüştürücüler pek sağlıklı olmuyor...
Arkadaş HDMI 2.0 önermiş fakat 2.0'la sadece 120Hz'e kadar destekler. Yani yapabileceğiniz bir şey yok bütçeniz varsa ekran kartınızı değiştirin.
Bu arada Dvi çıkışınız varsa Dual DVI'lada 144hz alırsınız.
Yanlış bilgi vermeyiniz lütfen. HDMI 2.0 1440P çözünürlükte bile 144Hz görüntü sağlayabiliyor.
download.png

HDMI üzerinden 144Hz destekleyen monitörler var. Bu monitör DVI ve DP üzerinden destekliyor. Dönüştürücüler işe yaramaz. DVI üzerinden bağlantı sağlamak lazım.

Not: Ekran kartı çok eski, mümkün olmayabilir.

Hevesinizi kırmak istemem ancak ekran kartınız neredeyse hiçbir oyunda 144 FPS sağlayamayacaktır. Monitörün çok bir getirisi olmayacak.
Cs 1.6 oynuyorum problem olmuyor fps o yönden :)) 2.0 almamı tercih ediyorsunuz öylemi.
HDMI üzerinden 144Hz destekleyen monitörler var. Bu monitör DVI ve DP üzerinden destekliyor. Dönüştürücüler işe yaramaz. DVI üzerinden bağlantı sağlamak lazım.

Giriş yeri dışı dvi monitörün erkek dışı erkek bağlantı alsam faydası olurmu acaba ?

Yardım please..

Geri
Yukarı