Asus VG248QE "No Signal" Sorunu

fenax

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kardeşim ikinci el bir monitör almış ve aldığı kişi problemi olmadığını söyleyince de kontrol etmeden alıp gelmiş.
Monitörü test etmek için önce HDMI ile sırasıyla PS4, Tivibu, GTX 1050 Ti sistemimi kullandım. Monitör çalışmasına Asus yazısı almama rağmen "No signal" hatası alıyorum. Bunlar olmayınca monitörün kullanılacağı GTX 1060 sistemde HDMI ile denedim sonuç aynı oldu.
HDMI ile ilgili bir sorun olabileceğini düşündüm ve HDMI to display dönüştürücü alıp monitöre display ile bağlamayı denedim yine olmadı. Sonra iki ucu da DVI olan bir kablo alıp onunla denedim yine sinyal alamadım.
İnternette bakınca 144 Hz monitörlerin biraz ayarlama ihtiyacı gerektirdiğini gördüm.
Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim, ya da fabrika ayarlarına dönmek için reset atma gibi bir şey var mı? Ekrana sinyal gelmediği için menü açılmıyor anladığım kadarıyla. Reset için tuş kombinasyonu falan var mıdır?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kullanıcılar benzer sorun için monitör açıkken güç kablosunu çıkarıp 1 dakika bekledikten sonra çözüldüğünü belirtmiş ama sizdeki örnekte muhtemelen monitör arızalı.
Onu denedim ama muhtemelen 1 dakika beklememişimdir, biraz daha bekleyerek tekrar denerim ama dediğiniz arıza daha olası duruyor.
@MF
Sorunu buldum hocam, monitör sinyal almıyor sanıyordum fakat kasa sinyal yollamıyormuş. Kasa açıkken kabloyu takıyordum, kablo takılıyken kasayı açınca görüntü aldım.

HDMI ile bağlayınca görüntü bağlaştırıcısında en fazla 60hz çıkıyor, dvi ile deneyince 144hz çıkıyor fakat görüntü bozuk ve dual dvi hakkında bir hata veriyor.

Ekran Kartı
Monitör

144hz almak için nasıl bir bağlantı yapabilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı