Asus VG248QE Renk sorunu

Oğuz Ziya

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce Asus VG248QE model monitörü satın aldım. Fakat bir aydır neredeyse her 2-3 günde bir renk ayarlarını kurcalıyorum çünkü bir oyunda çok hoşuma giden görüntü bir diğer oyunda çok rahatsız ediyor. Mesela Battlefield 4 Multiplayer oynamaya başladım görüntü çok karanlık geldi. OSD ayarlarını bir türlü halledemedim. Genelde Theater'da kullanıyorum fakat dediğim gibi çok karanlık oluyor, gölge olan alanlar çok zor seçilebiliyor. Teknoloji sitelerinin paylaşımlarını okudum fakat onların kullandıkları görüntü çok aydınlık ve renksiz. Bana önerebileceğiniz yada sizin kullandığınız seçenekler nelerdir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BenQ'nun monitöre eklediği bir özellik var. Tek tuş ile karanlık olan yerleri görüntüyü bozmadan aydınlatıyor. Bunun benzeri Asus'ta var mı bilemiyorum.

Sanırım o özellik değil ama Game Mode var ama görüntüyü bozuyor gerçekten.

Koskoca forumda yardım edebilecek kimse yok mu yani?

Bana bahsettiğin sorunu belgeleyen bir fotoğraf atar mısın? Oyun profiline al monitörü ve seni rahatsız eden oyundan bir kare yolla.
Bakalım gerçekten bir sorun var mı ortada, yoksa seni biraz fazla mı titizsin onu anlayalım. @Oğuz Ziya

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı