ASUS VG248qg G-Sync açınca yatay çizgiler süzülüyor

erenmyz03

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

ASUS VG248qg monitörümde G-Sync açınca ekranda yukarıdan aşağıya doğru yatay çizgiler süzülüyor ve parlaklık seviyesi kendi kendine yükselip alçalıyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bir fikri olan var mı? Bugün farklı bir DP kablosuyla denedim sonuç aynı.

Yeni taktığım kablo VESA sertifikalı ve DP 1.4.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

ASUS VG248qg monitörümde G-Sync açınca ekranda yukarıdan aşağıya doğru yatay çizgiler süzülüyor ve parlaklık seviyesi kendi kendine yükselip alçalıyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bir fikri olan var mı? Bugün farklı bir DP kablosuyla denedim sonuç aynı.

Yeni taktığım kablo VESA sertifikalı ve DP 1.4.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Biraz geç oldu cevap için. Ancak monitörü bende geçen hafta cumartesi günü aldım. Dediğin olay bende de var. FIFA 22 ve ETS 2 gibi oyunlarda bariz belli. Ben sorunu şöyle çözdüm NVIDIA Denetim Masası'na girdim. Orada bilgisayardaki yüklü oyunlar için ayar yapılan bir kısım var. Oraya girerek seçeneklerde aşağı doğru biraz aşağıda kalıyor. Monitör teknolojisi diye bir seçenek var. Ben onu sabit yenileme hızı olarak seçtim. Varsayılan ayarı G-Sync uyumlu gözüküyor ben sabit yenileme hızı yaptım ve o yatay çizgiler kayboldu. Sorunun devam ediyorsa bir dene derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı