Asus VG248QG monitörde Color Banding sorunu var mı?

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bu monitörü almak istiyorum. Color Banding sorunu yaşayan var mı? Bir kullanıcı bu modelde ölü pixel çok mevcut, test ederek temizini almamı söyledi. Acaba bu monitörde sorun yaşayan var mı? TN Panel olması çok önemli, IPS veya VA monitör kesinlikle istemiyorum FPS oyunu oynadığım için. Şıklık ve ince çerçeve önemlidir benim için. Bahsettiğim monitör linkini aşağıya bırakıyorum.

Color banding minik bir miktarda var ancak her monitörde olduğu kadar var, sorun olacak seviyede değil. Benim monitörümde ölü piksel çıkmadı, tabii şans işi olduğunu unutmamak gerek.

Color banding minik bir miktarda var ancak her monitörde olduğu kadar var, sorun olacak seviyede değil. Benim monitörümde ölü piksel çıkmadı, tabii şans işi olduğunu unutmamak gerek.
Yüksek ihtimal Vatan’dan deneyerek alacağım zaten yakın bana. Ne kadar oldu kullanalı ve monitörden memnun musun?

Nisan 2020 den beri kullanıyorum, monitörden gayet memnunum, renkleri bir IPS olmasa da abartıldığı kadar kötü değil bence.
Yabancı forumlarda monitörün otomatik geldiği ayar çok parlak görüntü veriyor deniliyor sen de manuel olarak renk ayarı yaptın mı? Yaptıysan eğer sana zahmet paylaşır mısın?

1612866302947.png

Bu kaynaktaki ayarların benzerini kullanıyorum, bundan farklı olarak User Mode yerine Scenery Mode a atadım bu ayarları sadece, ayrıca monitör ilk açıldığında Scenery Mode ile sharpness 60 geliyor iğrenç gözüküyor, sharpness 50 yapınca düzeliyor bilginiz olsun.

Eki Görüntüle 871977
Bu kaynaktaki ayarların benzerini kullanıyorum, bundan farklı olarak User Mode yerine Scenery Mode a atadım bu ayarları sadece, ayrıca monitör ilk açıldığında Scenery Mode ile sharpness 60 geliyor iğrenç gözüküyor, sharpness 50 yapınca düzeliyor bilginiz olsun.
Çok teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı