ASUS VG24VQ vs ASUS VG249Q

Bütçe
1600
Benim tercihim ASUS VG249Q olurdu. VG249Q IPS panel kullanıyor. VG24VQ curved olmasından dolayı VA panel kullanıyor.

Kardeşim alacaksan VG24VQ olanı tercih etmeni söylerim ben de bunu kullanıyorum çok memnunum ama 1-2 sıkıntısı dışında hiçbir sorunu yok. Diğer monitörlerle pek bir bilgim yok ama 1- monitörün alt orta kısmı çok ısınıyor yani böyle 1-2 saat kaliteli bir oyun oynarsan elini ekrana götürmeden sıcaklaştığının farkına varıyorsun ve şahsen beni çok rahatsız ediyor 2- monitörün her yeri plastik böyle hiçbir kaliteli bir hissiyata yaklaşamıyorsun, böyle arkasına 1-2 dokununca gacır gucur plastik sesi geliyor ve bence ayak kısmı gereksiz büyük ve kaba. Artılarına gelecek olursam 1- çok fazla yön kabiliyeti mevcut sağ veya sola çok rahat çevirebiliyorsun aynı şekilde yukarı aşağı indirip çıkarabiliyorsun ve ekranın öne doğru az bir eğilme imkanı var ama yukarı doğru gerçekten bayağı hareket imkanı sunuyor en azından bana bu kadarı yeterli, pivot özelliği var (1 kere bile kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum anlayacağın hastasına göre bir şey yani) 2- monitör hiçbir türlü devrilicekmiş hissi yaratmıyor ekrana veya masaya vursan öyle neredeyse vurmamışsın kadar az sarsılıyor (eğer sakar biriysen işine gelir :D) onun dışında benim baktığım ve aldığım dönem aynı fiyat düzeyinde aynı özelliklere sahip çok az monitör vardı ve tek güvenebileceğim marka ASUS olduğundan ASUS aldım ölü piksel gibi bir sıkıntım da yok çok şükür, AOC'un 24 inc olanı da var eğer stoklarda varsa ona bak derim onu almayı düşünüyordum ama stoklarda olmadığı için alamadım eğer dersen yok ben bu ikisi arasında kaldım, VG24VQ olanı direk tercih etmen gerekir bence, bu arada düz monitör de kullandım Curved'de kullanıyorum aman aman bir etkisi yok ama sana ben buradayım diyor yani bilgin olsun, şimdiden hayırlı olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D.

Geri
Yukarı