ASUS VG24VQ vs LG 24 GB60R-B

EboIa

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i3-12100F
XFX rx6600
Merhaba,
Bu iki monitör arasında kararsız kaldım.

ASUS alırsam ikinci el 3K ya güzel bir tane buldum.

LG alırsam sıfır alacağım.

Özelliklerine baktım genel olarak aynı fakat LG de monitör sabit yani sağ sol yukarı aşağıya oynamıyor.

Monitör standı ile çözülebilir ama 1 ay boyunca alamam.

Aradaki bu fiyat farkı sadece ASUS'un çok hareketli olması mı yoksa başka bir durum mu var?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam Asus VG24VQ modeli VA panel kullanmaktadır, VA panel siyah ve beyazı güzel verebilmektedir ancak diğer renklerde bir IPS kadar iyi değildir. LG ise IPS paneldir ancak renkleri konusunda çok bir bilgim yok çünkü dci-p3 değerleri verilmemiş, sadece srgb oranı verilmiş. Benim size önerim bütçenizi biraz artırmak ve Lenovo Legion R25i-30 almanızdır her iki monitörden çok daha iyidir LG almayı planlıyorsanız, 1 ay sonra alacağınız monitör standı parası kadar, belki daha az bir para ödeyerek daha iyi bir monitör alabilirsiniz. Ha, illa da ben bu ikisi arasından bir şey alacağım diyorsanız da bence renk doğruluğu açısından LG almanız daha mantıklı olacaktır.

Hocam Asus VG24VQ modeli VA panel kullanmaktadır, VA panel siyah ve beyazı güzel verebilmektedir ancak diğer renklerde bir IPS kadar iyi değildir. LG ise IPS paneldir ancak renkleri konusunda çok bir bilgim yok çünkü dci-p3 değerleri verilmemiş, sadece srgb oranı verilmiş. Benim size önerim bütçenizi biraz artırmak ve Lenovo Legion R25i-30 almanızdır her iki monitörden çok daha iyidir LG almayı planlıyorsanız, 1 ay sonra alacağınız monitör standı parası kadar, belki daha az bir para ödeyerek daha iyi bir monitör alabilirsiniz. Ha, illa da ben bu ikisi arasından bir şey alacağım diyorsanız da bence renk doğruluğu açısından LG almanız daha mantıklı olacaktır.
tam aradığım bir cevap çözümü hakediyor sadece tek bir sorum var.

ben şuan ips kullanıyorum renkler cidden mükemmel ama oyunlarda filmlerde vs. karanlık sahnelerde hiçbir şey görmüyorum.

siyah güçlendirme var onu yapınca da çok beyazlaşıyor ekran.

yani va panel de amd den renk ayarı yaparım.

paneli hariç tutarsak asus mu almalıyım?

not: önerdiğin monitör bütçemi çok aşıyor maalesef.

Maalesef ki sorununuz hakkında pek bir bilgi sahibi değilim. Sorunuza cevap vermek gerekirse panel harici Asus Tuf almak çok daha mantıklı.

Ne demek rica ederim, iyi sosyaller.

Geri
Yukarı