ASUS VG258QR 165Hz alamıyorum

Şimdi birincisi laptopun tam modeli gerekiyor. Normal G770 modellerinde HDMI evet var. DP olmayabilir. Fakat Type-C var. Ama iki şey eksik bilgi olarak. HDMI versiyonu sayfasında yazmıyor. Type-C ise bazı çıkışlar görüntü yerine sadece veri aktarımı yapılabiliyor. Bunları destek birimine sormanız lazım.
HDMI bağlantı versiyonu önem arz ediyor. Eğer portta 120Hz üstü kilit yoksa (ki yeni tip cihazlarda olmuyor) HDMI ile istediğiniz Hz'yi alırsınız.
Artı Type-C çıkışı görüntü aktarımına izin veriyorsa PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar bu kablo işinize yarar.
Hdmı 2.0 var bilgisayarın üstünde.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.0 varsa işin kolay. HDMI 2.0 girişli bir monitör alırsan 144Hz rahatlıkla alırsın. Üstünü de alırsın. Bağlantıların aynı olması önemli unutma.
Monitör değişimi yapamıyorum hocam sıkıntı orda

Hocam şu an ben nasıl 2K 144 Hz kullanıyorum o zaman? Desteklemese ya da olmaz ise zaten yazmazdım. Laptopunuzun arkasında muhakkak mini DP vardır. Görüntüyü oradan alın o zaman.

Hocam sizin monitörünüz 144Hz HDMI 2.0a sahip demek ki benim monitörüm değil özellikle de belirttim.

Şimdi birincisi laptopun tam modeli gerekiyor. Normal G770 modellerinde HDMI evet var. DP olmayabilir. Fakat Type-C var. Ama iki şey eksik bilgi olarak. HDMI versiyonu sayfasında yazmıyor. Type-C ise bazı çıkışlar görüntü yerine sadece veri aktarımı yapılabiliyor. Bunları destek birimine sormanız lazım.
HDMI bağlantı versiyonu önem arz ediyor. Eğer portta 120Hz üstü kilit yoksa (ki yeni tip cihazlarda olmuyor) HDMI ile istediğiniz Hz'yi alırsınız.
Artı Type-C çıkışı görüntü aktarımına izin veriyorsa PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar bu kablo işinize yarar.

HDMI 2.0 destekliyor.

Son düzenleme:
Monitör değişimi yapamıyorum hocam sıkıntı orada

Sana tavsiyem bir HDMI kablo alman. En az 1.4 versiyonlu olması gerekiyor. Yüksek ihtimal 144Hz alacaksın.
Diğer seçenek ise gösterdiğim Type-C to DP kablosu. Type-C çıkışın görüntü aktarımına izin veriyorsa monitöre DP girişi yapmış olursun hem.

Bende de aynı sorun var anakartimda DP yok dönüştürücü ile işlem yapmam gerkiyor önerebileceğiniz dönüştürücü var midir?

Geri
Yukarı