ASUS VG259qm 279,857 Hz

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba, birkaç gün önce ASUS VG259qm monitör aldım. Ben biraz takıntılı olduğum için ince şeylere aynı monitör ile ilgili 1-2 konu daha açmıştım. Şu an kafama takılan sorun monitörü 240Hz olarak denediğimde 239,760Hz, 280Hz denediğim de 279,867Hz olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir? CS:GO oynarken -freq 280 yaptığımda oyunun akıcı olmadığını hissettim, -freq 279 yazınca da kendini 240Hz'ye sabitledi. Şimdi dört sorum var:
1- "-freq" kodunu kaç yapacağım?
2- Bu sorun düzeltilebilir mi garanti vs...
3- Oyun neden akıcı değil?
4- Çift monitör kullandığım için olabilir mi?
Lütfen yorum yapmak için yorum yapmayın biliyorsanız yorum yapın. 280Hz'ye 144Hz'den geçtim. Ama nedense 144Hz de oynarken bazen 280Hz'den daha akıcı olduğu hissine kapıldım. Çok garip, mesela fareyi çevirirken normalde yağ gibi akması gerek, 144Hz de bazen bu olay oluyordu. Bunda öyle değil, sanki 144Hz kullanıyorum gibi. Çok fazla ayar denedim G-Sync kapattım düzelmedi. ELMB-Sync açtım düzelmedi parlaklık düştü. G-Sync açtım düzelmedi. Genel olarak 300-350 FPS alıyorum 280 FPS altına düştüğü zaman Hz kendini aldığım FPS'ye sabitliyor onda bir sorun yok. Sadece bu Hz olayı akıcılığı etkiler mi yani 280.000 olması gerekirken 279,857Hz almam? Başka bir çözüm öneriniz var ise yazın lütfen çünkü gerçekten çok para verdim ve boşa gitsin istemiyorum. @SkyRose
Bu arada DP kablosu kullanıyorum kutunun içinden çıkan HDMI değil.

Çift monitörlerde Windows bazen düzgün yönetemiyor, ikinci monitörün bağlantısını kesip bilgisayarı yeniden başlatın öyle deneyin.
Bahsettiğiniz şekilde gözükmesinin akıcılığa bir etkisi yok, ayrıca "mouse polling rate" değerinin en az 500Hz olmasına dikkat edin, 250Hz bir mouse 144Hz de sorun çıkartmazken 280Hz de çıkartır.

Çift monitörlerde Windows bazen düzgün yönetemiyor, ikinci monitörün bağlantısını kesip bilgisayarı yeniden başlatın öyle deneyin.
Bahsettiğiniz şekilde gözükmesinin akıcılığa bir etkisi yok, ayrıca "mouse polling rate" değerinin en az 500Hz olmasına dikkat edin, 250Hz bir mouse 144Hz de sorun çıkartmazken 280Hz de çıkartır.
1000Hz mouse kullanıyorum diğer monitörü çıkartıp yeniden denedim düzelmedi. Hz yi geçtim akıcı değil oyun.

çok nadir monitör de tam sayı gösterilir, monitörlerin 100/99 u buçukludur. DP kullanmandan ötürü düşük FPS hissi var, parlaklık düşmesi, hdm 2.1 belkinama özellikle belki diyorum ( Apple TR mağaza ) 2K 280 Hz bu benim için gecerli kendin denemen lazım.

16127949657651600157143.jpg

çok nadir monitör de tam sayı gösterilir, monitörlerin 100/99 u buçukludur. DP kullanmandan ötürü düşük FPS hissi var, parlaklık düşmesi, hdm 2.1 belkinama özellikle belki diyorum ( Apple TR mağaza ) 2K 280 Hz bu benim için gecerli kendin denemen lazım.

Eki Görüntüle 871068
DP ile akıcılığın ne alakası var ki?

2. monitörü devre dışı bırak. Ben 2. monitörü aktif ettiğimde yaşıyorum aynı problemi, durumu 2. monitörün HZ değerinin ana monitörden düşük olmasına bağlıyorum..

2. monitörü devre dışı bırak. Ben 2. monitörü aktif ettiğimde yaşıyorum aynı problemi, durumu 2. monitörün HZ değerinin ana monitörden düşük olmasına bağlıyorum..
Devre dışı bıraktım aynı şey, hiçbir şey değişmedi. Şimdi de monitöre OC yapamıyorum 240Hz de takıldı kaldı. İade edeceğim vallahi artık.

Bu monitörü ben de kullanıyorum 280Hz alabiliyor muyuz emin değilim. Bir de PUBG gibi FPS oyunlarında gecikmeyi azaltmak için ne yapmak lazım. Yarış modunda kullanıyorum. En az gecikme orada. ELMB kapalı kullanıyordum. OverDrive 40-60 arası kullandım. Sonra ELMB açtım. Adaptive -Sync kapalı. Sizce nasıl kullanılmalı? Ayrıca içinden çıkan Display Port kablosu yeterli mi yoksa daha kaliteli bir kablo mu alınmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı