ASUS VG259QM monitör alınır mı?

Hepsiburada da 2600 lira, şu kampanyayla 255 lira geri alabiliyorsunuz: https://promotion.asus.com/tr/tr/lc...xMmAF5v_OQLSQeD-QsmbFzngk7Zv-diUfK29YUsuDUm7c
Monitörü aldıktan sonra inceleme yazarak https://promotion.asus.com/tr/tr/rate-your-gear şu kampanyadan da 15 dolar nakit para ve 20 dolar oyun çeki alıyorsunuz.
255+240=495 liralık ekstra indirimle 2100 lira gibi bir fiyata FastIPS, 280Hz bir monitörünüz oluyor.

Valla bu geri ödemeyi sizden öğrendim. İncehesap gaming gecesinde almıştım monitörü, o gün de kampanya süresine dahilmiş. Başvurumu yaptım size teşekkür ederim 😄 Yalnız 15 dolar + 20 dolar oyun çeki kampanyasındaki koşulların bazılarını anlayamadım.

"Kampanyaya katılım, Ek 1'de listelenen kampanya ürünlerinden biri hakkında bir Almanca blog veya forumda, Almanya merkezli bir bayinin çevrimiçi mağazasında veya Almanca fiyat karşılaştırma portalında bir yazı yayınlayarak gerçekleşir."

"Kampanyaya katılmak için bir ASUS VIP müşteri hesabının alınması gerekir. Kayıt Asus Account adresinde gerçekleştirilebilir."

Bu kısımları anlayamadım pek, herhalde Asus Almanya'nın yaptığı bir kampanya ama bize uyarlarken bazı çeviri hataları olmuş diye düşündüm fakat emin olamadım.

Vallahi bu geri ödemeyi sizden öğrendim. İncehesap Gaming gecesinde almıştım monitörü, o gün de kampanya süresine dahilmiş. Başvurumu yaptım size teşekkür ederim 😄 yalnız 15 dolar + 20 dolar oyun çeki kampanyasındaki koşulların bazılarını anlayamadım.

"kampanyaya katılım, ek 1'de listelenen kampanya ürünlerinden biri hakkında bir Almanca blog veya forumda, Almanya merkezli bir bayinin çevrim içi mağazasında veya Almanca fiyat karşılaştırma portalında bir yazı yayınlayarak gerçekleşir."

"Kampanyaya katılmak için bir ASUS VIP müşteri hesabının alınması gerekir. Kayıt Asus Account adresinde gerçekleştirilebilir."

Bu kısımları anlayamadım pek, herhalde ASUS Almanya'nın yaptığı bir kampanya ama bize uyarlarken bazı çeviri hataları olmuş diye düşündüm fakat emin olamadım.

Monitörü şu an kullanıyorsan ve CS oynuyorsan deneyimin nedir güzelmi.
Hepsiburada'da 2600 lira, şu kampanyayla 255 lira geri alabiliyorsunuz: https://promotion.asus.com/tr/tr/lc...xMmAF5v_OQLSQeD-QsmbFzngk7Zv-diUfK29YUsuDUm7c
Monitörü aldıktan sonra inceleme yazarak https://promotion.asus.com/tr/tr/rate-your-gear şu kampanyadan da 15 dolar nakit para ve 20 dolar oyun çeki alıyorsunuz.
255+240=495 liralık ekstra indirimle 2100 lira gibi bir fiyata fastıps, 280Hz bir monitörünüz oluyor.

Fast IPS ne oluyor söyleyebilir misin acaba?

Monitörü şu an kullanıyorsan ve CS oynuyorsan deneyimin nedir güzelmi.

CS:GO oynuyorum evet, 75Hz ve 5ms bir monitörden geçtiğim için ciddi bir fark oldu tabii. Özellikle AWP ile bir yere aim koyduğumda adam geçerken ıskaladığım oluyordu eski monitörde, bu monitörden sonra ıskalama oranım düştü. Ama sadece oyun içi değil arayüzler, Windows'ta gezinirken de 240hz'in farkı çok net. 280hz kullanmıyorum ben, flickeringe sebep olabilir diyorlar. Boş yere göz yormaya gerek yok bence 240hz de yeterince ekstrem bir hız.

CS:GO oynuyorum evet, 75Hz ve 5ms bir monitörden geçtiğim için ciddi bir fark oldu tabii. Özellikle AWP ile bir yere aim koyduğumda adam geçerken ıskaladığım oluyordu eski monitörde, bu monitörden sonra ıskalama oranım düştü. Ama sadece oyun içi değil arayüzler, Windows'ta gezinirken de 240Hz'in farkı çok net. 280Hz kullanmıyorum ben, flickeringe sebep olabilir diyorlar. Boş yere göz yormaya gerek yok bence 240Hz'de yeterince ekstrem bir hız.

75 Hz'den geçince aşırı fark oldu değil mi arkadaşlarımda öyle diyor 😄

Eğer oyunda 240 ve üzeri FPS alıyorsanız hangi oyun olursa olsun fark kaçınılmaz. Rainbow Six, World of Tanks gibi yüksek FPS alınabilecek oyunlarda da fark edilebilir.

Valla görüntü anlamında rahatsız eden bir şey olmadı beni. Kontrastın nasıl olduğu aslında monitörü kullandığınız ortamın aydınlatmasıyla da alakalı. Benim odamda karartma store perde olduğundan karanlık görüntülerdeki detayları da rahatça görebiliyorum, kontrastı en sona getirmeme de gerek kalmıyor. Zaten destekleyen oyunlarda HDR açabilirsiniz, gölge detayları iyice belirginleşecektir ama CS:GO gibi oyunlar bunu desteklemiyor elbette. Fakat son CS:GO güncellemesinde karanlıkta kalan alanlardaki adamların daha görünür olmasını sağladılar, biraz iyileşti o açıdan :)

Genel anlamda görüntüler gayet doğal, piksel yoğunluğu da güzel. Mesela önceki monitörüm de Full HD ve IPS'ti, 23.6 inç olmasına rağmen bunun piksel yoğunluğu ondan daha iyi, pikseller nokta nokta şeklinde belirgin değil, görüntü daha pürüzsüz.

Vallahi görüntü anlamında rahatsız eden bir şey olmadı beni. Kontrastın nasıl olduğu aslında monitörü kullandığınız ortamın aydınlatmasıyla da alakalı. Benim odamda karartma Store perde olduğundan karanlık görüntülerdeki detayları da rahatça görebiliyorum, kontrastı en sona getirmeme de gerek kalmıyor. Zaten destekleyen oyunlarda HDR açabilirsiniz, gölge detayları iyice belirginleşecektir ama CS:GO gibi oyunlar bunu desteklemiyor elbette. Fakat son CS:GO güncellemesinde karanlıkta kalan alanlardaki adamların daha görünür olmasını sağladılar, biraz iyileşti o açıdan :)

Genel anlamda görüntüler gayet doğal, piksel yoğunluğu da güzel. Mesela önceki monitörüm de Full HD ve IPS'Ti, 23.6 Inc olmasına rağmen bunun piksel yoğunluğu ondan daha iyi, pikseller nokta nokta şeklinde belirgin değil, görüntü daha pürüzsüz.

Çok sağ ol alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı