Asus VG259QM vs MSI Optix MAG251RX

Bütçe
Azami 3500TL

davut cemal

Kilopat
Yer
Konya/Beyşehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Merhabalar, yaklaşık 2 hafta önce Asus VG24VQ modelini satın aldım. Display Port kablosu ile kullandım. Ufo testinde çok acayip ghosting olduğu gözüküyordu. Bir de çerçevesinde ufak bir yerde şık sızması vardı. Bu sebeplerden ötürü bugün geri yolladım.
Hem oyun oynayabileceğim, hem de 3D tasarım programlarında rahatça çizim yapabileceğim bir monitör arıyorum. VA paneli ilk defa bu monitörde kullandım, genelde karanlıkta kullandığım için bilgisayarı, siyahların derinliği çok hoşuma gitti. Daha öncesinde ViewSonic VA2261-2 modelini kullanıyordum. Genel olarak aradığım, oyun oynarken 120 Hz değerinde kullanabileceğim, ghosting problemi abartılı derecede olmayan ve eğme yükseltip alçaltma vs gibi pozisyon ayarları olan bir monitör arıyorum. Oturuş pozisyonum en az 50Cm'dir genelde.
Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Düşündüğüm modelleri aşağıya ekliyorum, özellik olarak çok hoşuma gidiyor fakat 240Hz gibi iddialı rakamlara ihtiyacım yok. Muadili varsa yardımcı olursanız sevinirim.

MSI kullanıyorum 1 haftadır, renk derinliği olarak 10 bit olduğu çok güzel. Film izlerken renkler çok doğal siyah derinliğide beklediğimden çok iyi.

ASUS'un VG279qm modelini kullandım, oldukça güzel renkleri, panelin hızı çok iyiydi. Shadow Boost ile karanlık sahnelerde ayrıntıları daha iyi seçebiliyorsunuz. Kısacası sağlam bir monitör. Her türlü işini görecektir.

MSI kullanıyorum 1 haftadır, renk derinliği olarak 10 bit olduğu çok güzel. Film izlerken renkler çok doğal siyah derinliğide beklediğimden çok iyi.
Linkini eklediğim ürün mü acaba?
ASUS'un VG279qm modelini kullandım, oldukça güzel renkleri, panelin hızı çok iyiydi. Shadow Boost ile karanlık sahnelerde ayrıntıları daha iyi seçebiliyorsunuz. Kısacası sağlam bir monitör. Her türlü işini görecektir.
Işık sızması vb. durumlar olmadı değil mi? Söylediğim gibi karanlıkta kullanırım çoğunlukla.

Asus VG279QM modelini aldım ve yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Gayet başarılı. Hem oyun oynarken hem de çizim yaparken gayet güzel performans veriyor. Biraz ışık sızması var ama IPS panelden bu yönde çok aşırı bir beklentim yoktu zaten. Parlaklığı kısarak kullanıyorum karanlık ortamda. Tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı