ASUS VG279Q Monitörün Renkleri Çok Kötü

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 7B
VG279Q IPS bir monitör renkleri de TN panellere göre çok daha iyi senin aldığında belki problem vardır. Diğer türlü bu modelin paneli ve renkleri gayet iyi.

Öylede kanka IPS panel sadec 6Bit renk sunuyor TN'den farkı yok bu modelin bence VG279Q'nun ntsc %72 veriyor srgb renk vermiyor satmayı düşünüyorum o yüzden.

Öylede kanka IPS panel sadec 6Bit renk sunuyor TN'den farkı yok bu modelin bence VG279Q'nun ntsc %72 veriyor srgb renk vermiyor satmayı düşünüyorum o yüzden.
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Bu monitör paneli %76 Adobe RGB, %96 SRGB renk uzayını kutudan çıktığı haliyle sağlar. Hatta doğru kalibrasyon ile renk gamutu daha da gelişebilir. Örneğin ben X-Rite Color Munki ile yarış modu üzerinden kalibrasyonu yaptım şu an %86 Adobe RGB %103 SRGB olarak kullanabiliyorum. Tabii herkesde renk kalibrasyon cihazı yok 😊 ama şurayı ASUS VG279Q Review inceleyerek doğru renk ve kalibrasyon ayarlarını yapabilir hatta hazır bir ICC profiline de ulaşabilirsiniz...

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Bu monitör paneli %76 Adobe RGB, %96 SRGB renk uzayını kutudan çıktığı haliyle sağlar. Hatta doğru kalibrasyon ile renk gamutu daha da gelişebilir. Örneğin ben X-Rite Color Munki ile yarış modu üzerinden kalibrasyonu yaptım şu an %86 Adobe RGB %103 SRGB olarak kullanabiliyorum. Tabii herkesde renk kalibrasyon cihazı yok 😊 ama şurayı ASUS VG279Q Review inceleyerek doğru renk ve kalibrasyon ayarlarını yapabilir hatta hazır bir ICC profiline de ulaşabilirsiniz...
Rica etsem o ayarın nasıl yapıldığını söylermisin

IPS panelin 6Bit olması kötü gibi geldibilemiyorum Samsung CFG70 vardı bozuldu bunu aldım ama ona kıyasla bunun renkleri sönük kaldı
Bu monitör 6+2 8bit bir monitör ben fotoğrafçıyım işlerim için farklı bir monitör kullanıyorum yani işim renkler ile size güzel gelen renk nedir? Bilmiyorum. Ancak bir oyun monitörü olarak ben renklerinden gayet memnunum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı