ASUS VG279Q vs AOC AG271QX

GSO

Decapat
ASUS VG279Q modeli 1080p çözünürlüğe ve IPS panele sahip.
AOC AG271QX modeli ise 2k ve TN panele sahip.
Aralarındaki fiyat farkı 200-300tl civarı ve benim için önemli değil.
Benim gözden kaçırdığım bu iki özellik dışında önemli bir farkı var mı bilmiyorum.

1-Oyun Peformansı(Aoc alsam da performans için 1080p de kulanacağım)
144 hz ve 1ms özelliği her ikisi içinde yazılı ama ASUS VG279Q olan modelde buna pek inanmak istemedim yanıltıcı bir durum var mı ? (Grey to Grey olmaması gibi) (Fiyatına göre özellikleri fazla iyi duruyor)

2-Film
Tek kişi kullanacağım için ASUS(IPS) verdiği geniş görüntüleme açısı önemli değil ama daha fazla renk tonu cazip geliyor. Bunun yanı sıra AOC TN olmasına rağmen 2k çözünürlüğe sahip. Hangisini tavsiye ederseniz ?

Not: Curved olmayan ve VA panel sahip monitör bulamadım varsa tavsiyenizi alabilirim?

Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
27" 1080p'de oyunlar için büyük. Birde rekabetçi oyunlar oynuyorsanız ekranı takip edemezsiniz, black barla oynucaksınız neden 27 diye bir soru oluşuyor. 3K, 144 Hz 1080p için bir monitöre verilmez. VA panel işinizi görebilir. Kalan parayla sistemi iyileştirebilirsiniz.

Birebir aynı durumdayım uzun zamandır. Ama şu an AOC daha yakınım gibi 2K dan dolayı. Çünkü 1080p 27" de piksel sayılma ihtimalini geçtim 1080p monitöre 2800 lira vermek koyacak bana. Oyun+film için alacağım ve en uygun panel VA benim için ama VA panel 2k 144hz dedin mi önüne saçma sapan monitörler çıkıyor freesync olmayan 5 senelik 3500 liralık vs. MSI Dell desen color bandingler ghostingler havada uçuşuyor. bir yandan 2K gerekliliğini sorgulayıp 1500 lira bütçeye dönme fikri... AOC bu modelde de çok çok minimal ghosting varmış vs. Dolayısıyla benim de kafam çok karışık.
Siz aldınız mı? Aldıysanız tecrübenizi, almadıysanız güncel fikrinizi söylerseniz sevinirim.

Birebir aynı durumdayım uzun zamandır. Ama şu an AOC daha yakınım gibi 2K dan dolayı. Çünkü 1080p 27" de piksel sayılma ihtimalini geçtim 1080p monitöre 2800 lira vermek koyacak bana. Oyun+film için alacağım ve en uygun panel VA benim için ama VA panel 2k 144hz dedin mi önüne saçma sapan monitörler çıkıyor freesync olmayan 5 senelik 3500 liralık vs. MSI Dell desen color bandingler ghostingler havada uçuşuyor. bir yandan 2K gerekliliğini sorgulayıp 1500 lira bütçeye dönme fikri... AOC bu modelde de çok çok minimal ghosting varmış vs. Dolayısıyla benim de kafam çok karışık.
Siz aldınız mı? Aldıysanız tecrübenizi, almadıysanız güncel fikrinizi söylerseniz sevinirim.
Açıksası 4k ve üstü para verip tek monitör almak yerine 2 farklı monitör almak en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Önceliğimin ne olduğuna karar verdim. Çizim ve multimedya benim için önemli bende ilk monitör olarak 24"-25"Dell Ultrasharp ürünlerine yöneldim. Bence 27" monitörler curve değilse gerçekten büyükler git bir yerde deneyimle mutlaka.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama ViewSonic VP2768 Monitör İncelemesinden anlandığım kadarıyla strateji oyunlarında sorun yok gibi bununla yetinmeyi planlıyorum.Kaldı ki 1440p de 60 FPS üstüne çıkan kartlara para vermek istemiyorum. 1440p 60 FPS ile yetineceğim aksiyon oyunlarında ghosting olursa da olsun dedim.Total War: Warhammer II de nasıl bir sonuç çıkar çok merak ediyorum bunu açıklayan olursa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı