Elektronik Asus VG279Q1R 27" 1ms Full HD FreeSync IPS Oyuncu Monitörü 2.999 TL!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Monitör dandik falan değilk 27 inç de 1080p iyi sonuç vermez sizin gözünüze batmıyordur 27 inçde 2K lazım 1080p 20 23 arası içindir.

Arkadaşım kendim kullanıyorum ve iyi diyorum işte. Birkaç insanının kullandığı kötü monitör deneyimlerinden yola çıkarak herkeste böyle bir algı oluşuyor. Monitörün dibine kadar giriyorum yine de pikselleşme falan olmuyor. 32 inç deseniz neyse.

Kötü ile alakası yok, keskinlik farkı oluyor ve masaüstü bile garip geliyor 27inc fulhd olunca. Ha iyi bir ips monitör benzer canlılığı verir ama kesinlikle keskinlik farkı olur ve emin ol direkt anlaşılacak bir şey.

Arkadaşım kendim kullanıyorum ve iyi diyorum işte. Birkaç insanının kullandığı kötü monitör deneyimlerinden yola çıkarak herkeste böyle bir algı oluşuyor. Monitörün dibine kadar giriyorum yine de pikselleşme falan olmuyor. 32 inç deseniz neyse.
Kötü monitör vs. ile alakası yok. Çok basit bir mantık ile varılan bilimsel bir gerçek var ortada. İnç büyüdükçe piksel yoğunluğu azalır, bu da keskinliğin, detayların azalmasına sebebiyet verir. Gözünüze iyi geliyor olabilir, yine de 1080p 24" bir monitör 1080p 27" monitörden daha iyi görüntü kalitesi verecektir.

Arkadaşlar hem 2K hem de 1080p 27 inch kullanan bir arkadaşınız olarak söylüyorum monitör kaliteliyse kesinlikle o pikselleşme yaşanmıyor. Oyunlarda da AMD için Virtual Super Resolution açarsanız 1080p monitörde 2K görüntüsüde oyun oynayabiliyorsunuz. Ama 2K monitörde aynı ayarlarda o oyunu oynayamazsınız. Takmışsınız pikselleşme. Yok öyle birşey.

Arkadaşlar hem 2K hem de 1080p 27 inch kullanan bir arkadaşınız olarak söylüyorum monitör kaliteliyse kesinlikle o pikselleşme yaşanmıyor. Oyunlarda da AMD için Virtual Super Resolution açarsanız 1080p monitörde 2K görüntüsüde oyun oynayabiliyorsunuz. Ama 2K monitörde aynı ayarlarda o oyunu oynayamazsınız. Takmışsınız pikselleşme. Yok öyle birşey.
VSR'nin native 2K ile uzaktan yakından alakası yok. Pikselleşme de lafın gelişi. Tabii ki piksel piksel olmayacaktır ama 1080p 24 inç monitör her halükarda 1080p 27 inçten daha iyi görüntü verecektir, panellerin aynı (TN,VA,IPS) olduğu bir durumda. Monitör istediği kadar kaliteli olsun, olmayan pikseli yoktan var edip de piksel yoğunluğunu artıracak hali yok.

İstediğini yazın, 27 inç 1080p'nin PPI değeri 24 inç'e göre daha düşük kalıyor. Neyi tartışılıyor bunun yani, 2+2=4 gibi bir şey.

Herkes yanlış bir sen doğrusun tamam bilmediğin işe karışmasan keşke 1080p de 27 inç iyi sonuç vermiyor nokta bu dediğimede forumun çoğunluğu katılır sen 1080p 27 kullanıyon diye iyi olmuyor.

Kötü monitör vs. ile alakası yok. Çok basit bir mantık ile varılan bilimsel bir gerçek var ortada. İnç büyüdükçe piksel yoğunluğu azalır, bu da keskinliğin, detayların azalmasına sebebiyet verir. Gözünüze iyi geliyor olabilir, yine de 1080p 24" bir monitör 1080p 27" monitörden daha iyi görüntü kalitesi verecektir.

Arkadaş anlamıyor herkes aynı şeyi anlatıyor ama maalesef anlamıyor.

VSR'nin native 2K ile uzaktan yakından alakası yok. Pikselleşme de lafın gelişi. Tabii ki piksel piksel olmayacaktır ama 1080p 24 inç monitör her halükarda 1080p 27 inçten daha iyi görüntü verecektir, panellerin aynı (TN, VA, IPS) olduğu bir durumda. Monitör istediği kadar kaliteli olsun, olmayan pikseli yoktan var edip de piksel yoğunluğunu artıracak hali yok.

İstediğini yazın, 27 inç 1080P'nin PPI değeri 24 inç'e göre daha düşük kalıyor. Neyi tartışılıyor bunun yani, 2+2 = 4 gibi bir şey.

Cahil çok hacı kendileri kullanıyoya toz kondurmayacaklar illa.

Herkes yanlış bir sen doğrusun tamam bilmediğin işe karışmasan keşke 1080p de 27 inç iyi sonuç vermiyor nokta bu dediğimede forumun çoğunluğu katılır sen 1080p 27 kullanıyon diye iyi olmuyor.

Arkadaş anlamıyor herkes aynı şeyi anlatıyor ama maalesef anlamıyor.

Cahil çok hacı kendileri kullanıyoya toz kondurmayacaklar illa.
Öyle hocam. Bizzat asusun 27inch 1080p modelini kullandım kare kare gözüküyordu bildiğin pikseller. Kare kare ya.

Yahu anlamamakta ısrar ediyorsunuz hala. Ben burada 27 inç monitörün görüntü kalitesi 24 inçten iyidir mi dedim? Diyorum ki pikselleşme yok. BENDE PİKSELLEŞME YOK. Çok şükür kör değilim. Neyini anlamıyorsunuz bunun? 24 inç daha iyi performans veriyordur orası ayrı konuda tartışılır.

Monitör dandik falan değilk 27 inç de 1080p iyi sonuç vermez sizin gözünüze batmıyordur 27 inçde 2K lazım 1080p 20 23 arası içindir.
Neden bu kadar kesin konuşuyorsun ki 1080p hafife alınacak bir çözünürlük değil. 27 inch monitörde de her türlü iyi sonuç "verir" veriyorda ,)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı