ASUS VG27AQ Garip Leke

royalflush_tr

Hectopat
Daha fazla  
ASUS VG27AQ Modeli bir oyuncu monitörü kullanıyorum. Dün Sea of Thieves oyununu oynadığım zaman ekranın sol üst tarafında uzunlamasına siyah bir leke gördüm, ilk önce tozlandı falan zannettim mikrofiber bezle silmeye çalıştım ama geçmedi, o leke sadece mavinin tonlarında gözüküyor diğer renklerde çok az belirgin oluyor.
Telefonda çok belli olmuyor çıplak gözle daha belirgin.
Bu leke neden oluyor ve garantiye versem ne gibi bir dönüş alırım?

20200614_202310.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Panelle alakali bir sorun gibi duruyor, garanti servisine vermenizi tavsiye ederim.
Hiç bir sorun göremedik demelerinden korkuyorum, göndersem bile değişim yapılamayacak çünkü aldığım yerde stok kalmadı yani bana para iadesi yapılıcak, ama bu monitörün fiyatı çok arttı ve ben yenisini alamam. Hatta farklı yerlerde 500 TL daha ucuzken kontrol edip satın almak için ben VatanBilgisayarı tercih etmiştim.Zaten bu monitörün tek sorunu değil sol üst tarafta bir tane ölü pikseli var, aslında tam ölü piksel değil ekranın sağ ağşa alt tarafı hangi renk olursa sol üstte o renk oluyor, G-Sync aktif edince Flicker problemi oluyor daha sonra Gri bir arkaplanda mavi benzeri bir şey tutulunca mavinin gölgesi yukarıya doğru yansıyor. Ben bu sol üstteki leke hariç tüm sorunlara tamam dedim bu bardağı taşıran son damlaydı. Asusla iletişim kurduğumda 5-6 ölü piksele kadar normal olduğunu değişim veya iade yapamayacaklarını söylediler, ve Flicker problemi için tekrar aradığımda onlara dedim ki G-Sync açınca parlaklık titriyor onlarda "Display porttan değilde HDMI dan görüntü alıcaksınız kesin bir şekilde öyle düzelir" dedi ama bilmiyorlar ki G-Sync HDMI desteklemiyor.

Gri Ekranda Renk Gölgelenmesi:
fasfaf.PNG

Ölü Piksel:
20200615_120721.jpg

Peki diyelim ki ürün değişim ve iade aldı ama ürün satın aldığım yerde stokta yok ve ben para iadesi istemiyorum çünkü monitörün fiyatı aşırı arttı ve ben aynı monitörden alamam. Asus bu durumda ne yapar?

Yeni konular

Geri
Yukarı