ASUS VG27AQL1a alınır mı?

Bütçe
4-6 Bin

Synerqix

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar bu monitörü almayı düşünüyorum. Kullanan var mı özellikleri nasıldır tavsiye eder misiniz? Oyun ağırlıklı bazen dizi/film için.

Şu anda kullandığım monitörde ASUS PG27VQ ama servise göndermem gerekecek o yüzden yenisini önce almak istiyorum ve servisten gelince 2. monitör olarak kullanırım diye düşündüm.

Sizce yeni almak istediğim nasıl alınır mı şimdikinden iyi midir bilgisi olan kullananlar var mı acaba?

Ben kullanıyorum, memnunum. Renkleri ve tepki süreleri güzel. Yalnız doğru paneli bulana kadar 5 tane değiştirmek zorunda kaldım :) Ölü piksel ve alt taraflarda beyazı kirli gibi göstermesi yüzünden değiştirdim. Sanki çamur varmış gibiydi. Bunlara dikkat edip, sağlam paneline denk gelirseniz güzel. Dediğim gibi bayağı uğraşmıştım düzgününü bulana kadar. Belki şimdi öyle değildir. Vatan'dan almıştım.

@7777 arkadaşın dediği monitöre de göz atabilirsiniz. Çünkü klavye seti hediyeli. Fiyatı da özelliklerine göre çok iyi. Aradaki 2.000 TL farkı vermeye gerek yok. Özellikleri bakımından da daha iyi duruyor. Asus 1MS, Gigabyte 0.5. Tabi ne kadar doğru olduğu testlerle anlaşılır.

Ben kullanıyorum, memnunum. Renkleri ve tepki süreleri güzel. Yalnız doğru paneli bulana kadar 5 tane değiştirmek zorunda kaldım :) ölü piksel ve alt taraflarda beyazı kirli gibi göstermesi yüzünden değiştirdim. Sanki çamur varmış gibiydi. Bunlara dikkat edip, sağlam paneline denk gelirseniz güzel. Dediğim gibi bayağı uğraşmıştım düzgününü bulana kadar. Belki şimdi öyle değildir. Vatan'dan almıştım.

@7777 arkadaşın dediği monitöre de göz atabilirsiniz. Çünkü klavye seti hediyeli. Fiyatı da özelliklerine göre çok iyi. Aradaki 2.000 TL farkı vermeye gerek yok. Özellikleri bakımından da daha iyi duruyor. ASUS 1ms, Gigabyte 0.5. tabi ne kadar doğru olduğu testlerle anlaşılır.

Vatan öyle sorunlarda değişim yapıyor mu her talepte?
1440p monitöre 5K verilmez.

Bu daha iyi, hem indirimde, normalde 4000TL'den aşağı bulunmaz.
o marka istemiyorum açıkcası sadece asus bakıyorum Mr. Finch
şuanda kullandığım monitörde asus pg27vq memnunum ama TN panel bu yeni almak istediğim ips olsun istiyorum.

@Synerqix Vatan öyle bir değişimi yapmıyor. Ama ben para verdiğim ürünlerin tam karşılığını almak isterim. Bu yüzden kurtulmaları kolay olmadı. Monitörü almadan önce gerekli söz ve garantileri zorla alıyorum. Mesela 1 ay içerisinde ölü piksel veya başka bir sorun olursa geri getiririm sözünü alıyorum ilk başta. Bunu çalışanlarından değil, gerekirse müdürlerinden sağlıyorum. Bir şubesi diğer şubesini tutmuyor. Hepsi farklı.

@WTC anladım dostum sağ ol yorumların için. Ama zaten webden sipariş verince 14 gün içinde iade yapılıyor diye biliyorum sorun yaşamam herhalde. Bir de LG monitörlere baktım şimdi onlarda fena durmuyor ama yine sanırım ASUS alıacağım.
Amazon indirimleri de olacakmış bekliyorum bakalım belki oradan güzel indirim yakalarsam alacağım Prime ile.

@Synerqix İnternetten monitör alacaksan, tek tercihin Amazon TR olsun. 1 ay boyunca geri iade etme hakkın var. Daha önce LG monitör aldım ve sorunlu olduğu için sıkıntısız bir şekilde iade edebilmiştim. Diğer siteler sırf iade almamak için sorun çıkartabiliyor. 1-2 ölü pikseli kabul etmiyoruz, ambalaj açılmış vs. gibi saçma sapan bahaneler üretebiliyorlar.

Asus güzel bir model ama Gigabyte o fiyata kaçmayacak bir monitör. Bence fazla marka takıntısı yapmamalısın. Çünkü Asus'tan daha iyi özelliklere sahip. Tek sıkıntısı ergonomisinin kötü olması. Sağa sola dönmemesi. Sadece yukarı aşağı yapılabiliyor. Bir hoparlörü yok. Asus'ta var da neye yarıyor dersen, yaramıyor.

@WTC anladım dostum sağ ol yorumların için. Ama zaten webden sipariş verince 14 gün içinde iade yapılıyor diye biliyorum sorun yaşamam herhalde. Bir de LG monitörlere baktım şimdi onlarda fena durmuyor ama yine sanırım ASUS alıacağım.
Amazon indirimleri de olacakmış bekliyorum bakalım belki oradan güzel indirim yakalarsam alacağım Prime ile.
LG tarafında 27GL850-B model ile kıyaslayabilirsin. LG kullanmama rağmen şahsen ASUS daha iyi. Fiyat farkından dolayı almamıştım.

LG tarafında 27GL850-B model ile kıyaslayabilirsin. LG kullanmama rağmen şahsen ASUS daha iyi. Fiyat farkından dolayı almamıştım.
Benim iade ettiğim monitör bahsettiğin modeldi. Kontras ve göz yorma bakımından bir garip gelmişti. Aşırı göz yoruyordu. Ergonomik olarakta çok kötü bir monitör. Ayakları bayağı yüksekte durmasını sağlıyor. Ama renkler olarak Asus'tan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Eksiler, artılar diye sıralarsak, eksileri daha ağır basar. Bu yüzden de tercihimi Asus'tan yana kullandım.

Ben kullanıyorum, memnunum. Renkleri ve tepki süreleri güzel. Yalnız doğru paneli bulana kadar 5 tane değiştirmek zorunda kaldım :) Ölü piksel ve alt taraflarda beyazı kirli gibi göstermesi yüzünden değiştirdim. Sanki çamur varmış gibiydi. Bunlara dikkat edip, sağlam paneline denk gelirseniz güzel. Dediğim gibi bayağı uğraşmıştım düzgününü bulana kadar. Belki şimdi öyle değildir. Vatan'dan almıştım.

@7777 arkadaşın dediği monitöre de göz atabilirsiniz. Çünkü klavye seti hediyeli. Fiyatı da özelliklerine göre çok iyi. Aradaki 2.000 TL farkı vermeye gerek yok. Özellikleri bakımından da daha iyi duruyor. Asus 1MS, Gigabyte 0.5. Tabi ne kadar doğru olduğu testlerle anlaşılır.
Asus monitör kullanıcısıyım ben de. Belirli panel türleri oluyor NTSC %72 oluyor hepsi ve yüksek Hz'lere Overclock ediyorlar. 1000TL fazlaya koyup satıyorlar. Bu sefer yeni panele geçiş yapmışlar güzel renkleri iyidir, ama attığım ile arada 2000TL fark verilmez. Hem attığım daha iyi.
Vatan öyle sorunlarda değişim yapıyor mu her talepte?

o marka istemiyorum açıkcası sadece asus bakıyorum Mr. Finch
şuanda kullandığım monitörde asus pg27vq memnunum ama TN panel bu yeni almak istediğim ips olsun istiyorum.
Fazladan 2000TL vermek istiyorsanız sizin tercihiniz.

Markada ne sorun var? Son kalite ürünler üretiyorlar. Asus'un leş panel ve diğer donanımlarına kıyasla sorunlu ürünü bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı