ASUS VG27AQL1a alınır mı?

Bütçe
4-6 Bin
@Synerqix Almadan açmaya genelde yanaşmıyorlar kendini akıllı zannettikleri için. Akıllarınca alacaksınız, ondan sonra deneyebileceksiniz. O zaman denemenin ne anlamı kalıyor? :)

Siz kesin olarak alacağım ama önce bir sorun var mı diye görmek istiyorum diyeceksiniz. Ben öyle yapıyorum. Sorunu olmadığını iddia ediyorsanız o zaman denememe izin verirsiniz, ben de bakar alırım deyin. Sonuçta tüketiciye kusurlu mal satma hakları yok.

Belki sonradan beğenmeyip almaktan vazgeçersiniz diye denetmeye yanaşmıyor olabilirler. Bu arada ölü piksel var mı diye kontrol ederken ışık açılarına dikkat edin. Mağaza ışıkları direkt tepeden vurduğu için parlama yüzünden gözünüzden ölü pikseller kaçabilir. Bir de ölü piksel var mı diye bakarken durumu aceleye getirmeyin. Benim bir saat boyunca baktığım bile oldu. Yani bir şey diyemezler.

Olur da ölü piksel görürseniz, nerede olduğunu gösterin ve ellerinde aynı modelden başka varsa onu da aynı şekilde test edin. Mağazaya gitmeden önce internet üzerinden stokları kontrol edin. En çok stoğu olan şubeye gidin. Elinde bir tane olan şubeye giderseniz sorun çıkarsa, eli boş olarak dönersiniz. O yüzden tavsiyemi uygulayın.

Evet bu ürüne bakıyorum ama gidip deneyerek alabiliyor muyuz ya da sorun çıkarsa diyelim Vatan da kutuyu açtırdık alacağız dedik ama ölü piksel çıktı almıyorum diyebiliyor muyuz nasıl oluyor onu merak ediyorum.
Gidip mağazadan ürünün adını belirtin öyle kontrol edip alın internetten almayın bence ama vatan güvenilir tabii ki değiştirir bozuksa da şüpheniz varsa gidin ama.

@Synerqix almadan açmaya genelde yanaşmıyorlar kendini akıllı zannettikleri için. Akıllarınca alacaksınız, ondan sonra deneyebileceksiniz. O zaman denemenin ne anlamı kalıyor? :)

Siz kesin olarak alacağım ama önce bir sorun var mı diye görmek istiyorum diyeceksiniz. Ben öyle yapıyorum. Sorunu olmadığını iddia ediyorsanız o zaman denememe izin verirsiniz, ben de bakar alırım deyin. Sonuçta tüketiciye kusurlu mal satma hakları yok.

Belki sonradan beğenmeyip almaktan vazgeçersiniz diye denetmeye yanaşmıyor olabilirler. Bu arada ölü piksel var mı diye kontrol ederken ışık açılarına dikkat edin. Mağaza ışıkları direkt tepeden vurduğu için parlama yüzünden gözünüzden ölü pikseller kaçabilir. Bir de ölü piksel var mı diye bakarken durumu aceleye getirmeyin. Benim bir saat boyunca baktığım bile oldu. Yani bir şey diyemezler.

Olur da ölü piksel görürseniz, nerede olduğunu gösterin ve ellerinde aynı modelden başka varsa onu da aynı şekilde test edin. Mağazaya gitmeden önce internet üzerinden stokları kontrol edin. En çok stoğu olan şubeye gidin. Elinde bir tane olan şubeye giderseniz sorun çıkarsa, eli boş olarak dönersiniz. O yüzden tavsiyemi uygulayın.

Teşekkürler cevaplar için gidip öyle yapacağım artık.
Birse şu MSI için renk ayarları olan siteler var demiştiniz biraz baktım bulamadım link atabilir misiniz acaba? IPS gerçekten çok farklı geldi ya aşırı renkli geliyor ve gözlerimi alıyor :)
Renkleri kıstığımda ise karanlık koyu geliyor bir türlü tam ayarı bulamadım malesef.

@Synerqix Link atamam çünkü olup olmadığını bilmiyorum. Genelde monitörler için renk profilleri paylaşırlar. O yüzden vardır diye tahmin ediyorum. Mesela RTINGS bu linke girin. Aşağıda yerini işaretlediğim yere gelip, tıklayın. Kendi paylaştıkları renk profilini indirmiş olacaksınız.

ICC.png

@Synerqix link atamam çünkü olup olmadığını bilmiyorum. Genelde monitörler için renk profilleri paylaşırlar. O yüzden vardır diye tahmin ediyorum. Mesela RTINGS bu linke girin. Aşağıda yerini işaretlediğim yere gelip, tıklayın. Kendi paylaştıkları renk profilini indirmiş olacaksınız.

Eki Görüntüle 1079926

İndirdim nasıl yapılacağına YouTube'dan baktım ama değişen bir şey yok gibi neyse önemli değil zaten iade edeceğim bunu ASUS alacağım.

İndirdim nasıl yapılacağına YouTube'dan baktım ama değişen bir şey yok gibi neyse önemli değil zaten iade edeceğim bunu ASUS alacağım.
Merhaba.
Aradan epeyi zaman geçmiş ama aldınız mı, memnun musunuz Asus modelinden? MSI modeline göre nasıl değerlendirirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı