ASUS VG27AQZ monitöre nasıl OC yapılır?

sahiniz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün yeni bir monitör aldım ve konuyu çok araştırdım ancak net bir bilgi alamadım. Monitör ASUS VG27aqz ve hiçbir sitede overclock ile 165Hz olduğu söylenmiyor ancak monitörün üzerinde overclock özelliği var. Şimdi ben bu özelliği açarsam işlemciyi veya ekran kartını zorlamış mı oluyorum yani normal şartlarda ekran kartı üzerinden yaptığım işlemle birebir aynı işlemi yapmış mı oluyorum yoksa bunun bilgisayarla bir alakası yok da monitörün kendi özelliği mi? Sistemime zarar vermez mi? Şimdiden teşekkürler herkese.

Monitör zorlanır ve ısınır. Diğer parçalara zarar vermez.

Ama monitörün kendi özelli neden monitör zorlanacaksa böyle bir özellik eklemişler
Neden Islemci ve ekran kartlarina OC yapabiliyoruz? Halbuki zarar verebiliyor yanlis yapilirsa.

Hayır ben işlemci veya ekran kartına yapmıyorum, sadece monitörün özelliği olan overclock özelliğini aktif etsem sorun yaşar mıyım onu soruyorum
Onu demiyorum, neyse. Yanlis yaparsaniz evet yasayabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, bugün yeni bir monitör aldım ve konuyu çok araştırdım ancak net bir bilgi alamadım. Monitör ASUS VG27aqz ve hiçbir sitede overclock ile 165Hz olduğu söylenmiyor ancak monitörün üzerinde overclock özelliği var. Şimdi ben bu özelliği açarsam işlemciyi veya ekran kartını zorlamış mı oluyorum yani normal şartlarda ekran kartı üzerinden yaptığım işlemle birebir aynı işlemi yapmış mı oluyorum yoksa bunun bilgisayarla bir alakası yok da monitörün kendi özelliği mi? Sistemime zarar vermez mi? Şimdiden teşekkürler herkese.

Yıllardır normal olarak 240 Hz olan monitörümü (VG279qm) 280Hz overclocklu biçimde kullanmama rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı