ASUS VG32VQ vs. LG UltraFine 27GN880-B

sahancava

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Ekran kartım Aorus RX 5700 XT.

İki monitör arasında kaldım arkadaşlar. %50 oyun, %50 yazılım geliştirme amaçlı kullanacağım monitörü. İki monitörden birini kullanmış olanlarınız varsa olumlu/olumsuz taraflarını iletebilir misiniz?

Kavis kesinlikle çok fark ettiriyor ve shadow boost, titreşim engelleme gibi bir sürü ekstra özelliği de mevcut. ASUS tercih ederdim ben. Duruş olarakta net ASUS.

Kavis kesinlikle çok fark ettiriyor ve shadow boost, titreşim engelleme gibi bir sürü ekstra özelliği de mevcut. ASUS tercih ederdim ben. Duruş olarakta net ASUS.
İki monitör de HDR10. Daha yüksek değerlere bakmam gerekiyor mu sizce? IPS parlama yapıyor ama renkler daha canlı oluyor, VA oyun için yeterli olur mu dersiniz? Rekabetçi çok çok nadiren oynuyorum, genelde singleplayer.

İki monitör de HDR10. Daha yüksek değerlere bakmam gerekiyor mu sizce? IPS parlama yapıyor ama renkler daha canlı oluyor, VA oyun için yeterli olur mu dersiniz? Rekabetçi çok çok nadiren oynuyorum, genelde singleplayer.
Hocam şimdi bir daha baktım güç tüketimi, IPS oluşu 10 (8 bit+FRC) bit oluşu, yatay dikey döndürme hareketi var LG monitörde. Fakat hoparlörü olmasını beklerdim bu fiyat skalasında. ASUS'ta çok iyi ikisi de sizi üzmez hocam farklarını görmek isterseniz : Asus TUF Gaming VG32VQ - LG UltraGear 27GN880-B Karşılaştırması - Epey

Hocam şimdi bir daha baktım güç tüketimi, IPS oluşu 10 (8 bit+FRC) bit oluşu, yatay dikey döndürme hareketi var LG monitörde. Fakat hoparlörü olmasını beklerdim bu fiyat skalasında. ASUS'ta çok iyi ikisi de sizi üzmez hocam farklarını görmek isterseniz : Asus TUF Gaming VG32VQ - LG UltraGear 27GN880-B Karşılaştırması - Epey
Ben açıkçası çok kararsız kaldım. Aklımda 34" almak da var.

Biri 32” curved Va , diğer 27” düz ips. Farklı kategoriler bence o yüzden kıyaslamak zor. Tamamen sizin zevkinize kalmış. Asus Vg27aq ile karşılaştırsan daha sağlıklı olur bence LG hi.

Gigabyte G34WQC yurt dışı satış fiyatı 400 dolar olan bir monitör. Türkiye'de 3600 liradan fazlasını ödemenizi tavsiye etmem. Alternatifi Xiaomi 34 Curved, bu monitör renk kalibrasyonu olarak Gigabyte'tan daha iyi oyun performansı olarak biraz daha yavaş ama hissedilebilecek bir fark yoktur düşünüyorum. Kodlama yapıyorsanız Ultra wide monitör tavsiye ederim. Şu sıralar bende Samsung G7 32" ile X model 34" UWQHD monitör arasında gidiyorum. Kodlama, iş ve oyun için kullanacağım.
Bence belirli bir fiyat aralığındaki monitörler arasında iyi ya da kötü farkı uçurum değil, pazarlama ve stratejileri ona göre fiyat belirliyor. Aslında hepsi iyi. Önemli olan indirim yakalamak düşünüyorum.

Geri
Yukarı