ASUS Vivobook 15 X571lh aşırı ısınıyor

Golden.Nyks

Decapat
Asus VivoBook 15 X571LH laptopum termal macun değişiminden sonra aşırı ısınıyor, 3 senenin sonunda termal macun değiştirdim, değiştirmeden önce boşta sıcaklık 30 dereceydi yükte zaten top noktasına ulaşıyordu 3 senedir termal macun değiştirmediğim için normal ama değiştirdikten sonra daha beter oldu boşta bile 70-80 hatta 100 dereceye çıkıyor, hani dedim yanlış sürmüşümdür ama 45 Wattlık işlemci boşta(tam boş da sayılmaz arkada güncellemeler çalışıyor) 40W tüketmesi biraz garibime gitti, laptopu sürekli kullanmıyorum sadece okula götürmem gerektiğinde kullanıyorum(daha gerekmedi) o yüzden bir süre kullanılmadığında güncelleme yapmasından dolayı ısınmasını anlarım ama bu kadarı da normal değildir herhalde siz ne düşünüyorsunuz?

Fanların güç girişlerini takmayı unutmuş olabileceğiniz geldi ilk olarak aklıma.
Yok fanlar gümbür gümbür çalışıyor.

Şunu da ekleyeyim, güncellemeler falan bitince, güç kullanımı 2-3W'a düştü ve boşta sıcaklık 50 dereceye düştü ama kısa süreli arkada en ufak bir şey çalışınca bile tekrardan 60-70 dereceye çıkıyor.

Termal macun değiştirdim yine aynı, eskisinide normal sürmüşüm.

Arkadaşlar sorun hala devam ediyor 45W'lık işlemcide 80W ları görüyor, nerede yanlış yapıyorum çözemedim bir türlü gariptir ki ekran kartı sıcaklıkları gayet normal hatta laptop için düşük bile diyebiliriz yükte 70 derece.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-30 220845.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-30 220845.png
    292,4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Yok fanlar gümbür gümbür çalışıyor.

Şunu da ekleyeyim, güncellemeler falan bitince, güç kullanımı 2-3W'a düştü ve boşta sıcaklık 50 dereceye düştü ama kısa süreli arkada en ufak bir şey çalışınca bile tekrardan 60-70 dereceye çıkıyor.

Termal macun değiştirdim yine aynı, eskisinide normal sürmüşüm.

Arkadaşlar sorun hala devam ediyor 45W'lık işlemcide 80W ları görüyor, nerede yanlış yapıyorum çözemedim bir türlü gariptir ki ekran kartı sıcaklıkları gayet normal hatta laptop için düşük bile diyebiliriz yükte 70 derece.
Asus VivoBook 15 X571LH modelinde buyuk bir isinma sorunu var. Sanirim senden kaynaklanan bir sorun degil genel.

Geri
Yukarı