ASUS VivoBook Max X541UV Yavaşlık

Excamper

Kilopat
Merhaba, yaklaşık 1 yıldır Asus ASUS VivoBook Max X541UV kullanıyorum. İlk başta çok memnundum. Cities: Skylines, PUBG, Fortnite gibi orta-üst düzey oyunları güzelce kaldırıyordu ama şu son 2-2,5 aydır gözle görülür bir yavaşlık başladı. Açılıp-kapanma, yeniden başlatma, oyunların (oyun içi) yüklenme süreleri, oyun içi FPS düşüşü... Eskiden LoL'de 160-190 FPS alırken artık en fazla 100 alabiliyorum ve fazlaca FPS Drop yaşıyorum. Bana en çok sıkıntı yaratan sorun ise aniden donup kalma sıkıntısı. Bilgisayar aniden donuyor bir tuş çalışmıyor ve mouse hareket etmiyor tek yaptığım şey açma tuşuna basılı tutup, kapatıp; tekrar açmak. Bir de görev yöneticisini açtığımda disk ve bellek kullanımının hep 90'ın üzerinde olmasını anlamıyorum.

Ekran kartı sürücüsünü yenisi çıktığı gibi güncellerim ama onun dışındaki bileşenlerin sürücülerini güncellemedim (sadece Windows Update kullandım). Isınma sıkıntı yok onun dışında herhangi bir fiziksel hasara uğramadı.

Bilgisayarımın özellikleri:

Intel i5-6198DU
4GB RAM
Nvidia 920MX
Windows 10 Home 64-bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı