Asus VivoBook Max X541UV RAM Yükseltmesi

Yer
DENİZLİ
Daha fazla  
Meslek
endüstriyel bakım onarım teknisyeni
4 GB dahili anakarta birleşik yapıda RAM var. Bunun yanında bir tane de boş slot var. 4 GB RAM malum yeni nesil oyunlarda pekte yeterli olmuyor bu nedenle ram almaya kara verdim Vatan Bilgisayardan:

www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-ripjawsx-ddr4-2133mhz-cl15-so-dimm-notebook-ram.html (GSKILL 8GB RipjawsX DDR4 2133MHz CL15 SO-DIMM Notebook Ram)

Almaya karar verdim ama RAM modulü single benim PC üzerindeki RAM PCP yani anakarta hiçbir slot kullanmaksızın dahili olarak takılmış. Onu çıkartıp yeni aldığım 4 GB RAM takmam mümkün değil yani. Anladığım kadarı da single RAM modulü tekli RAM anlamına geliyor galiba sorum şu görselde yayınladığım kendi dahili RAM'i ile alacak olduğum RAM sorunsuz beraber çalışmaya devam eder mi?

11111.PNG
2222.PNG

2133 MHz 4 GB dahili RAM alacak olduğum RAM da dual ve single modul dışında aynı özellikler ama 8 GB toplamda 12 GB yükseltmeyi düşünüyorum ama RAM'lerin arasındaki kapasite farkından da uyumsuzluk veya problem yaratır mı bilemiyorum.

22234ı.PNG

PC özeti: 333.txt

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı