ASUS Vivobook Pro 15 nasıldır?

Hocam benim bütçem eğer eşsiz bir laptop olursa 25e kadar çıkar ama ben oyunla alakası çok nadir biriyim yani aradığım özellikler uzun süre beni idare edecek işlemcisi güçlü şarjı uzun giden ekranı gözlerimi bayram ettirecek gündelik işlerimde ergonomikliği ile öne çıkan bir laptop olsun istiyorum ve hoparlörüde bazı laptopların altta oluyor bence çok önemli bir eksi siz daha iyi biliyorsunuz nadide önerileriniz beni memnun eder.

Hocam keşke eylül ayı civarında imkanınız olsaydı da alabilseydiniz... Şu anki kullandığım laptop sanırsam 2. ya da 3. yanıttaki Vivobook Pro 15 OLED. Ben bu laptopu 25.000TL'ye almıştım ki muhtemelen stok eritiyorlardı. Maalesef bu zamanda 25.000TL'ye gözlerinizi bayram ettirecek ekranlı laptop bulmak çok zor... Ancak Vodafone her şey yanımda üzerinde bir Zenbook cihaz buldum, link (Stoklarda bulunmayabilir bu site üzerinde, diğer e-ticaret sitelerinde 26.000TL'ye satılıyor.), ekranı muhtemelen bu fiyat bandındaki çoğu cihazı tokatlar, hoparlörler harman/kardon. 14" olması da onu taşınabilir ve minnacık yapıyor; Windows 11 Home ile gelmesi de cabası. En büyük eksisi 8 GB RAM ile gelmesi. Değerlendirilebilir. Şu anki cihazımın hoparlörleri de aşağıda, yatak üstünde kullanmadığım sürece ve bilgisayarı kaldırıp farkı test etmediğim sürece altta olmasının pek eksisi yok.

Son düzenleme:
@Eren Cımbız çok sağ olun hocam 14" ekran bana küçük geliyor ama şöyle bir laptop daha var ekran wva olmasa tercihim bu yönde olacak ama bilemedim;

@Eren Cımbız hocam bir de son olarak Vivobook'ların şarjı nasıl hızlı tükeniyor mu?

İşlemciye ve kullanma şekline göre değişir. Bendeki (Turbo Boost kapalı şekilde) günlük kullanımda ortalama 4 saat gidiyor ki ekranın 2.8K'da olduğunu ve harici GPU da olduğunu katarsak bence gayet iyi. Benim attığım Zenbook'un işlemcisi daha verimli çalışıyor. Evet 14" bayağı küçük ama ekrana önem veriyorsanız kesinlikle tercih edilebilir bir cihaz, attığınız Dell de alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı