ASUS Vivobook X543M kaç GB RAM destekliyor?

Emperor1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, laptopuma RAM takviyesi yapmak istiyorum, tabii ki bunun için kaç GB RAM'e kadar desteklediğini öğrenmem gerekti. CMD'yi açarak verdiğim görseldeki kodu yazdım, yazdığım koda göre laptopumda 4 slot var ve her slot 64 GB RAM destekliyor, yani 256 GB RAM'e kadar yükselebiliyor. Anakartın bu kadar RAM desteklemesine şaşırdım ve bir yanlışlık olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Laptopum kaç GB RAM destekliyor?
Laptop özelliklerim: ASUS Vivobook X543M, Intel Celeron N4000, Intel UHD Graphics 600, her slotta 1 GB 2400 MHz RAM olmak üzere 4 GB RAM, anakartı X543MA
Ayrıca kodda gördüğünüz üzere kod 8 rakamdan oluşmakta, yani işlemci yeni nesil işlemci kategorisinde, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• cmd system.PNG
    cmd system.PNG
    8,2 KB · Görüntüleme: 20
Öncelikle cihazda 4 slot yok, biri lehimli biri erişilebilir slot bulunması gerekiyor. 4 GB RAM'iniz lehimli ise yanına 16 veya muhtemelen 32 takabilme imkanınız var, 32 olarak da belirtenler olmuş.

Öncelikle cihazda 4 slot yok, biri lehimli biri erişilebilir slot bulunması gerekiyor. 4 GB RAM'iniz lehimli ise yanına 16 veya muhtemelen 32 takabilme imkanınız var, 32 olarak da belirtenler olmuş.

Hocam 4 slot var gözüküyor, RAM'ler her slotta 1GB olmak üzere 4 tane. CMD'ye yazdığım kodda görseldeki gibi gözüküyor. Lehimli slotlar kaç tane bilmiyorum. Teşekkürler cevabınız için yine de

Görev yöneticisinden görünüm

Dosya Ekleri

• fsdfdsfsd.PNG
    fsdfdsfsd.PNG
    31,1 KB · Görüntüleme: 15
Hocam 4 slot var gözüküyor, RAM'ler her slotta 1GB olmak üzere 4 tane. CMD'ye yazdığım kodda görseldeki gibi gözüküyor. Lehimli slotlar kaç tane bilmiyorum. Teşekkürler cevabınız için yine de

Görev yöneticisinden görünüm
4 slot yok hocam o cihazda. Cpu-z indirip spd kısmını atar mısınız?

İlk defa böyle bir şey gördüm, gerçekten 4 slot gözüküyor :D

Cihazı açma şansınız var mı acaba? Bu modelin böyle bir versiyonu olmaması lazım, ki laptoplarda 4 slot pek mümkün olan bir şey değil.

Son düzenleme:
:) CMD kodunda yazan kısım beni şaşırttı, eğer başka bir durum yoksa her slota 64 GB RAM eklenebilir olarak gözüküyor anakart bu kadar iyi mi acaba? RAM'ler lehimli de olabilir tabii. Umarım upgrade yapılabilir

Her slota 64 değil de 32 takılma ihtimali var fakat ben hâlâ inanmıyorum açıkçası :D içini acabilir misiniz acaba?

İlk defa böyle bir şey gördüm, gerçekten 4 slot gözüküyor :D

Cihazı açma şansınız var mı acaba? Bu modelin böyle bir versiyonu olmaması lazım, ki laptoplarda 4 slot pek mümkün olan bir şey değil.

En sonunda açıp bakacağım hocam, uygun tornavidayı bulup bu gidişle :D

Her slota 64 değil de 32 takılma ihtimali var fakat ben hâlâ inanmıyorum açıkçası :D içini acabilir misiniz acaba?

Hocam vidaları söktüm içini açacaktım lakin şu kenarları genişletip sökme aparatını bulamadım, bu yüzden bakamadım içine. O aparatın ismi nedir acaba?

Son düzenleme:
En sonunda açıp bakacağım hocam, uygun tornavidayı bulup bu gidişle :D

Hocam vidaları söktüm içini açacaktım lakin şu kenarları genişletip sökme aparatını bulamadım, bu yüzden bakamadım içine. O aparatın ismi nedir acaba?
İlla o aparata gerek yok hocam, kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı