Spor salonuna alternatif olarak calisthenics'e geçmek mantıklı mı?

lectus

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 6-7 ay once 90 kg 15 yaş 173 boy biri olarak sıradan bir spor salonunda spora başladım. 5. ayima vardığımda 68 kiloya ulastim boyum 175, temiz beslenme ve güzel bir antrenman programim var. Şu an 1.5 aydir bulktayim ve 73 kiloyum. Ortalama bir kas kütlesine sahibim, ağırlıklarim seviyeme göre bir tık fazla. Salon fiyatlari bildiğiniz gibi uçmuş.

Ailem hem besin hem de salon ihtiyacımı karsiliyor lakin ufak bir vicdan azabi var, sonucta benim icin cok yuksek meblaglarda et ürünu aliyorlar. Hedefim kas kutlemi artirmak ve guzel bir vucuda sahip olmak.

Sizce salon masrafindan kurtulmak icin calistenics geçmem mantıklı mı? Demircinin birinde istedigim ebatlarda bu yere konulan uzun alet (adini bilmiyorum ama iki parca sag sol uzun dips icin filan kullanıyorlar) yaptirip yoluma bakmam mantıklı mı? Fikirlenizi bekliyorum.

Bunun tam olarak nasıl mantigi olur bilmiyorum fakat calisthenics yapmak istiyorsan yapilir tabii ki biz mantiksiz desek de sen keyif aldiktan sonra yaparsin misler gibi. Agirlik ne kadar kaldiriyosun bilmiyorum ama eve dumbell seti alabilirsin bende var bayağı da is goruyor biraz alistiktan sonra butun bolgeleri rahat calisirsin. Spor salonu gibi olmaz ama isimi gorur dersen arastir.

Bunun tam olarak nasıl mantigi olur bilmiyorum fakat calisthenics yapmak istiyorsan yapilir tabii ki biz mantiksiz desek de sen keyif aldiktan sonra yaparsin misler gibi. Agirlik ne kadar kaldiriyosun bilmiyorum ama eve dumbell seti alabilirsin bende var bayağı da is goruyor biraz alistiktan sonra butun bolgeleri rahat calisirsin. Spor salonu gibi olmaz ama isimi gorur dersen arastir.
eger dumbell almak istersem 25 kılo set almam gerek bunların fıyatlarıda fazla malesef ozellikle sureklı agırlık arttıran biri olarak

Geri
Yukarı