ASUS Vivobook X571 vs Lenovo Creator Edition

Exupery

Centipat
Öncelikle bugün moralim biraz bozuk. Nedenini söyleyeyim, bana bir akıl verin. Bundan 2 hafta önce ASUS Vivobook X571 bir cihaz aldım. Annem beğenmişti. Ben de beğenmiştim. Eve geldik, 2-3 gün sonra cihazda coil whine denen bir problem çıktı (ilk başta ne olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim). Şarjının da 2 saat gitmeyecekmiş gibi olduğunu hissettim. İade edelim dedik gittim Teknosa'ya. Servise gitti, bir problem yok deyip geri gönderdiler. Geldiğinde üstünde sanki kalemin ucunu batırmışlar gibi izler vardı. Yeni bilgisayar istedim, ellerinde çeşit olmadığını söylediler. Baktık ettik, adam Lenovo creator Edition önerdi. Yeşil renk bir laptop koyu renk asker rengi gibi. Maalesef benim aldığım cihaz 12800'di ve bu 14000 olmuş. 800 lira ekleyip bunu aldım. Diğerini iade edip. Ama annem vivebook güzel deyip bana bayağı bir kızdı. Benim de moralim bozuldu. Sizce yanlış mı? Yaptım ailem Vivobook'da bir sıkıntı olmadığını söylemişlerdi. Benim içim rahat etmedi. Bir hata yaptım gönderdim. Sizce Lenovo creator Edition alıp iyi mi yaptım? Oradaki öneren adamda malzemelerinin daha sağlam olduğunu Vivebook'tan üst bir cihaz olduğunu söyledi. Özellikleri de Vivebook ile aynı. Bunda da hafif coil whine var ama fazla duyulmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma daha başarılı Lenovo'da. Vivobook'un avantajı daha hafif ve daha ince. Donanm özellikleri aynıysa üstüne verdiğiniz paraya değmezdi. İadeyi kabul etmediler mi?

Soğutma daha başarılı Lenovo'da. Vivobook'un avantajı daha hafif ve daha ince. Donanm özellikleri aynıysa üstüne verdiğiniz paraya değmezdi. İadeyi kabul etmediler mi?

Şimdi anlatayım hocam sana olayı gittim dedim yenisini alacağım bu fiyatta zenbook önerdi 14000 15000 ekranı küçüktü almadım MacBook alacaktım özellikleri düşüktü onu soruyorum stokta yok bunu soruyorum yok sinirlerim gerildi vallaha para iadesi yapmıyorlar aynı cihazın sıfırından vermiyorlar ablam ben babam gittik kadın ukala ukala davranıyor orasıyla burasıyla konuşuyor ben dedim ne anlamı kaldı ben zarara giriyorum her türlü üstüne para koyuyorum dedim oda size cok güzel fırsat sunuyor Teknosa falan falan dedi bağırdık çağırdık yok diyorum vivebook aynısını istiyorum diyor ki müşteri memnuyeti kapsamında üstünü altını veremiyoruz ben aynısını almak için gittim hayallerim suya düştü.

Son düzenleme:
Şimdi anlatayım hocam sana olayı gittim dedim yenisini alacağım bu fiyatta zenbook önerdi 14000 15000 ekranı küçüktü almadım MacBook alacaktım özellikleri düşüktü onu soruyorum stokta yok bunu soruyorum yok sinirlerim gerildi vallaha para iadesi yapmıyorlar aynı cihazın sıfırından vermiyorlar ablam ben babam gittik kadın ukala ukala davranıyor orasıyla burasıyla konuşuyor ben dedim ne anlamı kaldı ben zarara giriyorum her türlü üstüne para koyuyorum dedim oda size cok güzel fırsat sunuyor Teknosa falan falan dedi bağırdık çağırdık yok diyorum vivebook aynısını istiyorum diyor ki müşteri memnuyeti kapsamında üstünü altını veremiyoruz ben aynısı almak için gittim hayallerim suya düştü.
Zenbook önermesi bayağı komikmiş, tamamen farklı segmentteki cihazlar. Öncelikle aldığınız cihaz iyi, sorun yaşayacağınızı sanmam ama annenizin içine sinmediyse gidip iade isteyebilirsiniz. 14 günlük cayma hakkınız var diye biliyorum.

Zenbook önermesi bayağı komikmiş, tamamen farklı segmentteki cihazlar. Öncelikle aldığınız cihaz iyi, sorun yaşayacağınızı sanmam ama annenizin içine sinmediyse gidip iade isteyebilirsiniz. 14 günlük cayma hakkınız var diye biliyorum.

Hocam şöyle izah edeyim şimdi vivebooku aldık ya bir kereye mahsus iade edebiliyorsun para iadesi değil yani bir üst bir cihaz veriyorlar sana ama ben iadeye gittiğimde kadın para falan veriyorsunuz dememişti bana deseki iadeye gittiğim zaman siz bunu iade ediyorsunuz ama aynısından veremiyoruz yeni cihaz veriyoruz ama fiyat farkı alıyoruz ama demedi bugün gittim cihazınız geldi bugün dedi bu seyi ben dedim önceden neden söylemediniz bu müşteri memnuniyeti kapsamında bir laptop yani 1 defaya mahsus değiştirebiliyorsun örneğini atayım hemen.
Screenshot_20201226-012026_Chrome.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı