ASUS VN247 Hoparlörden ses gelmiyor neden ?

BlueBurN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
YouTube'da Oyun Kulesi Yöneticisi
Merhaba,
Ben yeni monitör aldım (ASUS VN247) .Herşey çok güzel ama üzerindeki hoparlörü bir türlü çalıştıramadım. Ses kablosunu doğru girişe taktığıma eminim hatta zaten tüm girişleri denedim :) ayrıyetten telefondan ses almaya çalıştım ama bir türlü yapamadım acaba bir bilginiz varsa bana yardım edebilirmisiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

HDMI ile mi bağladınız? Eğer HDMI ile bağladıysanız varsayılan ses çıkışını Dijital yapmanız gerek:

RDtFAep.png

Evet HDMI ile bağlı. Dediğinizi önceden de denedim ama malesef gine olmadı. Ekran kartımın çıkışı DVI acaba ondan olabilir mi ? Önceden samsung televizyonumuza da bağlıyordum bilgisayarı ondan da ses alamamıştım. Ben dahas çok jak ile yapmaya çalıştım ama hala bir çözüm bulamadım.

Tasco-PS3-Hdmi-to-Dvi-Kablo_aBE.jpg

Dönüştürücü kullanmıyorum. Resimdeki gibi bir ucu DVI diğeri de HDMI. Ekran kartım da Nvdia GT9800 ve güncel .

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet onada baktım malesef :(. Bu arada aynı monitörü kullanıyoruz sanırım ? Sizde böyle bir sorun var mı ?

Yok sorunsuz kullanıyorum. Recep beyin dediği gibi sistem ayarlarından kapalı olabilir yada kablodan kaynaklıdır. Bunlarda değilse monitör kalıyor geriye :)
Ses kablosu ile değil HDMI zaten sesi aktarıyor. Oraya birsey takma. O dışarıya vermesi içindir muhtemelen hiç bakmadım ama :)

:) Birtürlü yapamadım malesef .Nasıl ekranı test edebilirim bu arada acaba hoparlörü çalışıyormu.Öncedende bir türlü samsung televizyonuma ses verememiştim ekran kartında bir problem olabilirmi acaba :(

HDMI girişli herhangi birşeyle deneyebilirsiniz, örneğin dijital uygu cihazı, dvd vs...
Eğer sorunsuz çalışırsa ekran kartıyla alakadır yada sistem ayarlarından kapalıdır.
Dediğim gibi ses kablosu falan takmıyorsun HDMI zaten seside aktarıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı