Asus Vp228h Monitör Sorunu

discipline

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce Asus Vp228h 21.5" monitör aldım. İlk aldığım günden itibaren kendi laptopumda monitör kendi kendine kapanıp açılıyordu. Monitör laptopa vga ile bağlıydı. Hdmi kablo alıp denedim sorun düzelmedi. Başka bir laptopta denedim monitörü kendi kendine kapanma sorunu geçti. Yalnız şimdi de şöyle bir sorun var. Laptop ile işim bittiğinde monitörün ve laptopun güç bağlantılarını kesiyorum. Laptopu tekrar açacağım zaman güç bağlantılarını ve hdmi kablosunu bağlayıp laptopu öyle acıyorum. Bu sefer görüntü monitöre aktarılmiyor. Hdmi kablosunu laptoptan çıkardığım zaman monitörün beyaz ledi hala yanıyor sanki görüntü varmış gibi ama ekran yine siyah ve görüntü yok. Görüntünün monitöre gelmesi için monitörün güç bağlantısını söküp tekrar bağlamam gerekiyor. Bu bazen tek seferde de olmuyor. 2-3 defa söküp takmam gerekebiliyor. Ne düşünüyorsunuz? Sizce bu monitörün sorunu mu yoksa laptopun yazılımsal sorunu mu? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Monitördeki görüntünün kendi kendine gidip gelmesi sürücü eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir, sürücülerinizin güncel ve tam olduğundan emin olun.
Ürünü laptop da kullandığınız için, birincil ekran seçimi yapmanız gerekiyor. Sistem 2 farklı panel algılıyor ve seçimini muhtemelen laptop panelinden yana kullanıyor. Masaüstüne sağ tılayıp görüntü ayarları kısmından ekran seçimini, sadece 2 de göster şeklinde yaparsanız sorununuz hallolacaktır.
İyi sosyaller...

Sadece 2 de göster yapınca hallolmuyor ne yazık ki. Yine monitöre ekran gelmiyor. Laptopa yeni format attım sürücüleri eksiksiz güncel bir biçimde kurdum. Bazen laptopu açınca sorunsuz şekilde monitöre yansıtıyor bazen de yansıtmıyor. Sorunun monitörde olma ihtimali var mıdır?

Evet kurmuştum ancak sorun çözülmemişti. Bu sabah monitörün güç kablosunu takınca güç gelmediğini farkettim. Servise yolladım ben de. Teşekkürler ilginiz için.

Merhabalar. En son monitörü servise gönderdiğimi söylemiştim. Gönderdikten 3 gün sonra monitör geldi. Mh'ye nesi varmış dediğimde sorun yokmuş geri gönderdiler dedi. Eve götürüp tekrar laptopa bağladığımda sorun çıkmadı ama 2.seferden itibaren yine görüntü gelmemeye başladı. Ben de monitörü memlekete götürüp masaüstü bilgisayarda denedim. Hiçbir sorun yaşamadım. Sorun laptoptaydi büyük ihtimalle. Monitörü laptopa taktığımız zaman laptopun ekranında olan görüntü monitöre aktarılıyor ancak masaüstü bilgisayarda görüntü direkt monitörde oluşuyor. Sorun buydu sanırım. Sorunu olan arkadaşlar benim yaptığımı deneyebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı