ASUS VP228QG G-Sync Açılmıyor

madlyn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sorunum için epey araştırma yaptım ama çözemedim. Ekran kartım MSI GTX 1050 Ti Gaming X modeli, monitörüm ise ASUS VP228QG 21, 5 Inc, aşağıdaki adımları yapıyorum ama NVIDIA denetim masasına G-Sync sekmesi gelmiyor.
1- Display Port ile monitörü bağladım.
2- Monitörün ayarlarından FreeSync açtım.
3- DDU ile sürücü kaldırıp tekrar yükledim.
Baska yapmam gereken bir şey var mı? Yoksa G-Sync sadece Win 10'da mı çalışıyor? Benim işletim sistemim Win 8.1.

Merhaba arkadaşlar. Sorunum için epey araştırma yaptım ama çözemedim. Ekran kartım MSI GTX 1050 Ti Gaming X modeli, monitörüm ise ASUS VP228QG 21, 5 Inc, aşağıdaki adımları yapıyorum ama NVIDIA denetim masasına G-Sync sekmesi gelmiyor.
1- Display Port ile monitörü bağladım.
2- Monitörün ayarlarından FreeSync açtım.
3- DDU ile sürücü kaldırıp tekrar yükledim.
Baska yapmam gereken bir şey var mı? Yoksa G-Sync sadece Win 10'da mı çalışıyor? Benim işletim sistemim Win 8.1.
Nvidia denetim masasından g-sync etkinleştirdin mi ?
panelde çıkmıyorsa g-sync Şansınıza küsün. Nvidia her freesync monitörde olacak diye bir cümle kurmamış . Sade olan modeller mevcut. Ben asus vp249qgr DP kablosu ile sorunsuz bir şekilde g-sync kullanıyorum.

Windows 10'a geçince Nvidia denetim masasına otomatik G-Sync sekmesi geldi. Sanırım Windows 8 de G-Sync açılmıyor. Konu kapatılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı