ASUS VP229Q vs ASUS VP229he

mslm21217

Centipat
Daha fazla  
Asus VP229HE ya da Asus VP229HE almayı düşünüyorum. Kullananların yorumlarını bekliyorum, ayriyeten ASUS monitör alınır mı? Renkleri doğru göstermiyor diyorlar YouTube'dan karşılaştırmalara bakınca aşırı canlı gösteriyor renkleri biraz rahatsız etti tüm ASUS modelleri böyle mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    878,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ASUS monitör aldım. Renkleri Samsung gibi gösteriyor. Fakat dahili höperlorlerden ses alamadım. Onun dışında gayet memnunum.

Bu karşılaştırmada ASUS VP229Q daha iyi duruyor. Ekstra Displayport, ses girişi ve hoparlör mevcut. Diğer tüm özellikleri aynı zaten.

Bu karşılaştırmada ASUS VP229Q daha iyi duruyor. Ekstra Displayport, ses girişi ve hoparlör mevcut. Diğer tüm özellikleri aynı zaten.
Evet öyle ama asus almaya biraz çekiniyorum ben böyle koyu gerçek renkleri seviyorum. Asus monitörler de bu ayarlanabiliyor mu yoksa genel olarak tüm modelleri böyle vivid görüntü veriyor onu öğrenmek istiyorum
Yeni ASUS monitör aldım. Renkleri Samsung gibi gösteriyor. Fakat dahili höperlorlerden ses alamadım. Onun dışında gayet memnunum.
Yanyana baktınız mı hiç başka bir monitörle, karşılaştırdınız mı

Evet öyle ama ASUS almaya biraz çekiniyorum ben böyle koyu gerçek renkleri seviyorum. ASUS monitörler de bu ayarlanabiliyor mu yoksa genel olarak tüm modelleri böyle vivid görüntü veriyor onu öğrenmek istiyorum.

Yan yana baktınız mı hiç başka bir monitörle, karşılaştırdınız mı?

Samsung'u PS4 Pro'ya bağladım ASUS ise PC'de aynı Battlefield haritasına girdim. Tek sorun sarı renkler çok az yeşil gibi duruyor. Edit PC High ayar 165Hz. +vivid ayarı mevcut benim monitörde.

Son düzenleme:
Samsung'u PS4 Pro'ya bağladım ASUS ise PC'de aynı Battlefield haritasına girdim. Tek sorun sarı renkler çok az yeşil gibi duruyor. Edit PC High ayar 165Hz. +vivid ayarı mevcut benim monitörde.
Siyah renkleride koyu vemiyor o da parlak geliyor sanki. Genel olarak canlı görüntüler vermeye çalışıyor asus galiba, bunu azaltmanın gerçek renklere yaklaştırmanın vs yolu var mıydı

Siyah renkleride koyu vemiyor o da parlak geliyor sanki. Genel olarak canlı görüntüler vermeye çalışıyor ASUS galiba, bunu azaltmanın gerçek renklere yaklaştırmanın vs yolu var mıydı?

Dediğim gibi rekler yeşil dışında aynı Samsung gibi ama monitörde modelden modele değişir tabii.
Benim kullandığım panel VA.

Geri
Yukarı