ASUS VP247 LCD mi LED mi?

Kayzersuza

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Görseldeki ürünü geçen hafta sipariş verdim. Bu gün bir sitede incelerken kutu üstünde LCD yazdığını gördüm. Ancak tüm sitelerde hatta asus'un resmi sitesinde dahi arka aydınlatma LED diyor. Bu ekran LCD mi LED mi? 10 puanlık Uzman sorusu: Monitör 75 Hz'de çalışıyor mu?

upload_2017-2-13_15-36-48.png
3oY09M.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Mönitörün "H, H-P ve T" olmak üzere üç segmenti bulunuyor ve hepsinin özelliklerinde LED olarak gözüküyor. Bu resimdeki LCD nin hangi segment olduğu hakkında bir fikrim yok. Ancak ben mönitörün LED olduğunu düşünüyorum. Cihaz 75HZ de çalışabiliyor.

Ekranda ölü piksel çıkmadı kenarlarda hafif ışık sızması var ancak bilgisayar açıldığında fark ediliyor sonra bir daha anlaşılmıyor. O sebepten kullanma devam ettim. 74 hz'ye kadar çıktı monitör benim için yeterliydi bu zaten. Bir çok farklı renk ayarı var doğru ayarları tutturduktan sonra gerçekten güzel görüntü veriyor. Ben memnunum ses kaliteside fena değil hatta ses seviyesi gayet yüksek. 680 TL gibi bir fiyata almıştım kutu hasarlıydı bu fiyata beni memnun ediyor. Henüz bir pişmanlık yaşamadım 2.000'lere çıkmayacaksanız bence doğru tercih. Aylardırda tavsiye edilen monitör listesinde yerini koruyor.

Ekranda ölü piksel çıkmadı kenarlarda hafif ışık sızması var ancak bilgisayar açıldığında fark ediliyor sonra bir daha anlaşılmıyor. O sebepten kullanma devam ettim. 74 hz'ye kadar çıktı monitör benim için yeterliydi bu zaten. Bir çok farklı renk ayarı var doğru ayarları tutturduktan sonra gerçekten güzel görüntü veriyor. Ben memnunum ses kaliteside fena değil hatta ses seviyesi gayet yüksek. 680 TL gibi bir fiyata almıştım kutu hasarlıydı bu fiyata beni memnun ediyor. Henüz bir pişmanlık yaşamadım 2.000'lere çıkmayacaksanız bence doğru tercih. Aylardırda tavsiye edilen monitör listesinde yerini koruyor.
Teşekkürler. Eğer bu monitörü alırsam ilk işi sizden destek almak olacak. Çünkü ışık ve ekran ayarlarını tutturmak cidden zormuş. Herkes öyle diyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı