Asus VP247H Görüntüde Dalgalanma

symbiotic

Kilopat
Daha fazla  
Asus VP247H model monitörü yeni aldım, çok memnun kalmadım. 1ms tepki süresi var ama ghosting var, oyunlarda aslında tam ghosting gibi değil ama fareyi çevirdiğim zaman görüntüde dalgalanma, titreme oluyor. Ayrıca yazıların netliğini de beğenmedim, eski kullandığım dizüstü ekranıyla karşılaştırıyorum ondaki yazılarda harfler daha belirgin daha tok, bunda ise biraz daha titrek bu normal mi ben dizüstüye alıştığım için mi böyle geliyor çözemedim.

Asıl sorum ise monitörün ayarlarına girdiğimde renk doygunluğu, cilt tonu, netlik gibi şeyleri ayarlayamıyorum, aktif değil normalde böyle olmaması gerekiyor. Fotoğraflarda altta gözüktüğü şekilde.

Bütün her şeyi denedim, HDMI'dan ve DVI'dan bağladım değişmedi. Dizüstüyü bağladım değişmedi. Ekran kartım GTX1060 onunla ilgilide sorun olduğunu sanmıyorum.

Teknik servise sormak için aradım şu an sorabileceğim birini bulamadım mail atın dediler. Ekran menüsüyle ilgili sorabileceğim basit bir şey için bu şekilde bir öneri sunuldu. Koca Asus da bunu sorabilecek birini bulamadılar.

3tP2FZgM.jpg
SllQbXQ0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yaptınız acaba?
Asusu tekrar aradım sormak için yine teknik servise bağlama gibi bişeyleri olmadığını söylediler bu sefer sitesinden canlı yardıma bağlandım orada da aynı cevabı aldım ben yardımcı olayım dendi onlara sordum ayarları sıfırlayın dediler sanki ben düşünüp yapmamışım gibi. Yaptım yine olmadı dedim monitörde donanımsal sorun olabilir servise gönderin bakılsın dedi ama bilerek söylediğini sanmıyorum sonuçta çağrı merkezi çalışanı.

Monitörü yeni aldığım için iade sürem dolmamıştı bende iadeye gönderdim bugün asustan ve monitörden çok soğudum sorun çıkarmayıp iade alırlarsa yeni monitör alıcam yapıcak bişey yok. Bunu indirimdeyken almıştım yeni monitör alırken pahalıya gelcek şans işte...

Asusu tekrar aradım sormak için yine teknik servise bağlama gibi bişeyleri olmadığını söylediler bu sefer sitesinden canlı yardıma bağlandım orada da aynı cevabı aldım ben yardımcı olayım dendi onlara sordum ayarları sıfırlayın dediler sanki ben düşünüp yapmamışım gibi. Yaptım yine olmadı dedim monitörde donanımsal sorun olabilir servise gönderin bakılsın dedi ama bilerek söylediğini sanmıyorum sonuçta çağrı merkezi çalışanı.

Monitörü yeni aldığım için iade sürem dolmamıştı bende iadeye gönderdim bugün asustan ve monitörden çok soğudum sorun çıkarmayıp iade alırlarsa yeni monitör alıcam yapıcak bişey yok. Bunu indirimdeyken almıştım yeni monitör alırken pahalıya gelcek şans işte...

Aynısı bana oldu ya. Ben de tekrar şansımı denesem mi diyorum başka şubeden. 247T vardı bende de. Ne yapsak acaba?

Aynısı bana oldu ya. Ben de tekrar şansımı denesem mi diyorum başka şubeden. 247T vardı bende de. Ne yapsak acaba?
Ben de düşündüm değişim mi istesem diye çünkü 100 lira gibi bir indirimle almıştım uyguna gelmişti ama riske girmek istemedim dediğim gibi markadan monitörden de soğudum o yüzden iade edip başka marka alma yolunu seçicem bana pahalıya patlıycak artık ama yapıcak bişey yok.

Sizin de bu şekilde ayarlar devre dışı mı

Ben de düşündüm değişim mi istesem diye çünkü 100 lira gibi bir indirimle almıştım uyguna gelmişti ama riske girmek istemedim dediğim gibi markadan monitörden de soğudum o yüzden iade edip başka marka alma yolunu seçicem bana pahalıya patlıycak artık ama yapıcak bişey yok.

Ben hiç ellemedim ayarları. Sorunu görünce direk paketledim. İzlediğiniz yol hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Ne yaptınız hocam?

Servise gittiyse bu normal falan diyebilirler ama. İade olursa hangi monitörü alcaksın?
Servise gitmedi alalı 14 günü geçmediği için cayma hakkı kapsamında aldığım yere gönderdim.

Bilmiyorum kararsızım fakat BenQ RL2455HM ile AOC G2460VQ6 arasında seçim yapıcam galiba. Benq da hoparlör var sanırım onu tercih edicem. Para iadesini bekliyorum şu an onun durumu belli olsun.

Servise gitmedi alalı 14 günü geçmediği için cayma hakkı kapsamında aldığım yere gönderdim.

Bilmiyorum kararsızım fakat BenQ RL2455HM ile AOC G2460VQ6 arasında seçim yapıcam galiba. Benq da hoparlör var sanırım onu tercih edicem. Para iadesini bekliyorum şu an onun durumu belli olsun.

Bu fiyat farkı neden ki? Biraz daha koyup 144 Hz al bari.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı