ASUS VP249QGE 144Hz ekranda maksimum 60 Hertz olması

MixedMind

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar yakın zamanda laptopumun ekranı durduk yerde bozuldu. Başıma böyle bir şey gelince ben de monitör alayım dedim ve çift ekran da yapmak için iki tane ASUS VP249QGE 144Hz monitör satın aldım. Monitörler bugün geldi, bir tane HDMI portunu bir tane de Thunderbolt HDMI portunu kullanarak iki ekranı da bağladım fakat direkt HDMI ile bağladığım ekranı 144 Hz kullanabiliyorken Thunderbolt - HDMI adaptörü ile bağladığım ekranda maksimum 60 Hz kullanabiliyorum. Bu ekran da diğeirnin aynısı o yüzden bunu da 144 Hz kullanabilmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Bu arada sanırsam şöyle bir durum var. Bir ekran direkt ekran kartım ile diğeri ise Intel HD Graphics ile çalışıyor gibi gözüküyor.

1632609517870.png

1632609539535.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirip monitör güncelleştirmesini yapınız nasıl yapıldığını bilmiyorsanız anlatabilirim.
Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyip cat dosyasını yükleyeceğim değil mi? Bu arada iki monitör de aynı ve biri 144 çalışabiliyorken diğer çalışamıyor. Bu arada aygıt yöneticisinde laptop ekranı ve bu iki monitör ayrımsız bir şekilde "genel pnp monitör" diye gözüküyor. Bu arada yardımcı olduğun için teşekkürler.

Bir de şunu sorayım monitörün birinde intel hd graphics diyor diğerinde ekran kartı modelim yazıyor. Bu intel hd graphicsten şüpheleniyorum onu da ekran kartına çekmek mümkün mü yoksa thunderbolttan ya da typecden olanlar direkt intelinkinden mi oluyor sadece.
Yapamadım zaten güncel diyor yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı