ASUS VP249QGR görüntü geç geliyor

Bu sorun son zamanlarda çok fazla karşıma çıkmaya başladı. Zaman zaman benim de başıma geliyor.

Anakartınız Asus mu?

Evet. ASUS h-110M-K.
Konu hakkında net bir bilgim yok lakin araştırmalarımda hep karşıma çeşit çeşit Asus anakartlar çıktı. Sanırım Asus anakartlarıyla ilgili bir BIOS sorunu ve Asus bu durumdan habersiz.

Konu hakkında net bir bilgim yok lakin araştırmalarımda hep karşıma çeşit çeşit ASUS anakartlar çıktı. Sanırım ASUS anakartlarıyla ilgili bir BIOS sorunu ve ASUS bu durumdan habersiz.

Diğer monitörü kullanırken böyle bir şey yoktu. Bu monitörü aldığımdan bu yana böyle oluyor. Pek bir sıkıntısı yok genel kullanımda ancak BIOS'a girince görüntü gelmemesi can sıkıcı.

Diğer monitörü kullanırken böyle bir şey yoktu. Bu monitörü aldığımdan bu yana böyle oluyor. Pek bir sıkıntısı yok genel kullanımda ancak BIOS'a girince görüntü gelmemesi can sıkıcı.
Monitörlerin bekleme moduyla alakalı bir durum. Anakart görüntü verilecek bir birim olduğunu algılayamayıp hata veriyor.

Benim gördüğüm kadarıyla Asus anakartlarda bu durum oluyor.

Yanılıyor olabilirim, bir süredir okuduklarım üzerinden çıkarım yapıyorum.
Şöyle de teorimi pekiştirmiş olayım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl düzelir peki bu durum ASUS'u mu beklememiz gerekecek?
Net bir çözüm bulamadım ben. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda BIOS’a girebiliyor olmanız lazım.

Geri
Yukarı