ASUS VP249QGR vs ViewSonic VX2428

yakuzza

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, monitör alacağım fakat bu 2 monitör arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım ya da önerebileceğiniz daha iyi bir monitör var mı? Bütçe maksimum 4500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Asus 144 HZ - 1 MS MPRT - 4 MS tipik (değişken) GTG - 2020 çıkışlı. ViewSonic ise 165 HZ - 0.5 MS MPRT - 1 MS GTG - 2023 çıkışlı yani daha güncel ve VESA ClearMR sertifikasına sahip bu da ms değerlerin doğru olduğunu gösterir.

Daha detaylı bilgi için bu videoyu izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus 144 HZ - 1 MS MPRT - 4 MS tipik (değişken) GTG - 2020 çıkışlı. ViewSonic ise 165 HZ - 0.5 MS MPRT - 1 MS GTG - 2023 çıkışlı yani daha güncel ve VESA ClearMR sertifikasına sahip bu da ms değerlerin doğru olduğunu gösterir.

Daha detaylı bilgi için bu videoyu izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
+ olarak eklemeyi unutmuşum burda VX2428 ile G2412 yi karşılaştırmışlar ama VX2428, G2412 den çok daha donanımlı şöyle diyeyim:

MSI G2312 1MS MPRT ve 4MS GTG özelliği barındırırken (herhangi bir sertifikası yok) VX2428 0.5MS MPRT 1MS GTG özelliği var G2312 den daha iyi değerler kısacası ve bu değerler VESA ClearMR sertifikası tarafından onaylı. ve son olarak VX2428 de 2 adet hoparlör varken G2312 de o da yok :D
Nasıl önermişler anlamadım. Ben ViewSonic VX2428 derdim üstüne 500 tl bütceniz varsa VX2428J modelini. Aradaki tek fark J modeli daha ergonomik yükseklik ayarı dikey olam falan filan...

Son düzenleme:
Neden ? Bi yanlışım mı var. Artı olarak kendisi cevap veremiyor nedense 🤔 Belkide başka bir konuda hatasını ortaya koyup düzelttirdiğim içindir. Holiganlıktan farkınız yok VX2428, G2412'den açık ara önde. Performans olarakta, donanım olarakta.

Neden ? Bi yanlışım mı var. Artı olarak kendisi cevap veremiyor nedense 🤔 Belkide başka bir konuda hatasını ortaya koyup düzelttirdiğim içindir. Holiganlıktan farkınız yok VX2428, G2412'den açık ara önde. Performans olarakta, donanım olarakta.
Üstte biraz karışıklık olmuş. Bir daha yazıyorum buna da gülersin hem.

Asus VP249QGR = IPS ekran -144 HZ - 1 MS MPRT - 4 MS tipik (değişken) GTG değerleri olan ve bu değerlerin kesinlikle doğru olduğunu gösteren bir sertifika yok - 2020 çıkışlı - Ve monitörün kendisinde dahili 2 adet 4W hoparlör var.

MSI G2312 = IPS ekran - 170 HZ - 1MS MPRT - 4MS GTG özelliği barındırırken (herhangi bir sertifikası yok) - 2022 çıkışlı

ViewSonic VX2428 ise Fast IPS ekran (bu yüzden MS değerleri düşük ve doğru) - 165 HZ - 0.5 MS MPRT - 1 MS GTG ve bu değerleri doğrulayan VESA ClearMR sertifikasına sahip - 2023 çıkışlı - Ve monitörün kendisinde dahili 2 adet 4W hoparlör var.

ViewSonic VX2428'in değerlerinin doğru olduğuna dair video da var İZLE:
Kısacası VX2428, VP249QGR den MS ve HZ değer olarak daha yüksek iken, G2312 de ise arada sadece 5HZ fark var diye mi G2312 daha iyi olmuş oluyor, hayır. O 5HZ değeri dışında VX2428 de dağlar kadar özellik farkı var.
1- Monitörün Hoparlörü var
2-Monitörün MS ve HZ değerleri G2312 den daha iyi
3- MS değerleri VESA ClearMR tarafından sertifikalı
4- Adaptive-Sync desteği var G2312'de yok
5- HDR (High Dynamic Range) var G2312'de yok
6- HDR10 var G2312'de yok
7- VX2428 500 TL daha uygun şu an için

Eğer hala g2312, VX2428 den daha iyi diyorsan açıkla. Ama düzgün açıkla sonra cevabın silinip gitmesin. 😉

@yakuzza sana da tavsiyem, eğer MSI monitörü aldıysan iade et bence, ViewSonic'in monitörünü al 500 TL cebinde kalsın, monitörün de iyi olsun. Eğer Asus'un monitörünü aldıysan, onu da iade et bence, üstüne 245 TL koy ve çok daha iyi olan ViewSonic'in monitörünü al. Çok güzel bir F/P monitörün olsun.

Son düzenleme:
Neden? Bir yanlışım mı var. Artı olarak kendisi cevap veremiyor nedense 🤔 belki de başka bir konuda hatasını ortaya koyup düzelttirdiğim içindir. Holiganlıktan farkınız yok VX2428, G2412'den açık ara önde. Performans olarak da, donanım olarak da.

Sen git onu al. Biz cahiller Backlight'ı daha iyi olan monitörü alalım. Herkes kendi yoluna dostum. Zaten modlar yine mesajlarımı silmeye başladı. :D Yine bilgisi olmayan birisiyle kavga edip forumu salmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı