ASUS vs MSI monitör

MSI al bence kanka fiyat farkı çok var 2K var arada o 2 k paraya daha farklı şeyler yaparsın.
Üst seviye online oynamayacaksa pek gerek yok g224f modelini alması daha mantıklı olur.

27 inç ne kadar iyi 1080P için? Çoğu kişi sövüyor, benim kendi deneyimim de çok hoş olmamıştı ama monitörü yenileyebilirim IPS panele.

VG279Q3A'nın kapsamlı bir incelemesi yok ancak G2722'nin kapsamlı bir incelemesi var ve 4.5K'ye düşünmeden alınabilecek bir 27" modeldir. Ancak 27" şart değilse 24 ve 25" olarak yakın fiyatlarda 24G2SP ve Omen 25i var. Hatta 4.2K'ye düşersen, 24M1N3200ZA gibi 24G2SP ayarında bir monitör var ve ondan 700 TL ucuz.

Fiyatına göre ne kadar iyiler? Affedersin ASUS'un ekonomik seviyedeki monitörlerinin çoğu VA panelli, ghosting atan kıytırık TUF serilerinden oluşuyor, aynı fiyata diğer markalar daha iyi seçenekler sunuyor. MSI ise cidden kim beğeniyor bu monitörleri bilmiyorum üzerinde Monster yazsa garipsemem, monitörlerinin yarısı hapşırdığında bile kafa sallayan köpek gibi titriyor. Malzeme kalitesi hak getire.

ASUS'u yalnızca üst segment ürünlerinde beğeniyorum, sağlam AR-GE yapıyorlar hakkını vereyim.
2 mesajdır genelleme yapıyorsunuz, doğru değil. Genellemeler üzerinden ilerleyeceksek, saydığın markalardan daha çok çöp monitör çıkıyor. Örneğin Viewsonic'in 1-2 model harici düzgün bir monitörü yok, yıllardır piyasada ama hiçbir zaman adından söz ettirecek kalitede bir monitör çıkaramadı. LG ise saçma sapan 700:1 kontrast değerlerine sahip pek çok monitör çıkarmakla birlikte bu saçma panelleri diğer markalara dağıtıp piyasayı berbat etmişti. Gerçi bunun suçlusu LG değil, bu paneli alan markalarda. Samsung'un da IPS konusunda iddiali bir monitörü pek yok. Samsung daha çok VA panele yöneliyor monitörlerde, bunlar da oyunlarda leş gibi ghosting performansı sundukları için tercih edilmiyor. Üst seviyedeki ürünleri iyi ama yine tek tük.

bütçeyi arttırıp bunu alabilirim

Çift monitör yapmak için.
Bu monitörü alsam sorun çıkarmaz değil mi?

27 inç ne kadar iyi 1080P için? Çoğu kişi sövüyor, benim kendi deneyimim de çok hoş olmamıştı ama monitörü yenileyebilirim IPS panele.
Kendiniz de görmüşsünüz hocam. Genel olarak pikseller gözükebiliyor yakından dikkatli bakarsanız. Aslında alacağınız modele Mediamarkt'dan vs baksanız daha iyi anlayabilirsiniz. Ama 24 inç daha avantajlı rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şu anda en f/p model g244f gibi gözüküyor.

Alınmaz, berbat bir ghosting performansı var.

1699994986654.png

Çift monitör yapmak için.
Bu monitörü alsam sorun çıkarmaz değil mi?
Hocam attığım modeli alın bunu değil. Attığınız VA panel.

Kendiniz de görmüşsünüz hocam. Genel olarak pikseller gözükebiliyor yakından dikkatli bakarsanız. Aslında alacağınız modele Mediamarkt'dan vs baksanız daha iyi anlayabilirsiniz. Ama 24 inç daha avantajlı rahat bir şekilde söyleyebilirim. Şu anda en f/p model g244f gibi gözüküyor.

Canım hem ekranı bir tık büyütmek istiyor ama 2K'ya da geçesim gelmiyor. Amazon'dan bir 27 inç indirip tekrar denesem mi diyorum, beğenmezsem iade ederim.

2 mesajdır genelleme yapıyorsunuz, doğru değil. Genellemeler üzerinden ilerleyeceksek, saydığın markalardan daha çok çöp monitör çıkıyor. Örneğin Viewsonic'in 1-2 model harici düzgün bir monitörü yok, yıllardır piyasada ama hiçbir zaman adından söz ettirecek kalitede bir monitör çıkaramadı. LG ise saçma sapan 700:1 kontrast değerlerine sahip pek çok monitör çıkarmakla birlikte bu saçma panelleri diğer markalara dağıtıp piyasayı berbat etmişti. Gerçi bunun suçlusu LG değil, bu paneli alan markalarda. Samsung'un da IPS konusunda iddiali bir monitörü pek yok. Samsung daha çok VA panele yöneliyor monitörlerde, bunlar da oyunlarda leş gibi ghosting performansı sundukları için tercih edilmiyor. Üst seviyedeki ürünleri iyi ama yine tek tük.

Bilgiyle dövülmek iyi geldi, eline sağlık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı