Asus VS228NE monitör ayağını çıkarmak

Samsun

Hectopat
Daha fazla  
Bu ayın 26sında sipariş ettim vatan bilgisayardan. Dün geldi kutusunu kargocuyla birlikte açdık. Hasar felan almamıştı hiç bir yerinde sorun yokdu. Kargocu gidince Monitorun ayagını takmak ilk işim oldu. Yuvarlak ayagı var. Ayagını takarken girmesi için bir boşluk var ancak üzerinde bulunan boşluk, ayagının tam ortasında değil %65 e %35 gibi hizalanmış. Nese normalde fazlalık yani %65lik kısım arkaya gelecek şekilde takılması gerekiyormuş. Sorun burda başladı. Ben %65 lik kısmı öne gelecek şekilde takdım. Birde altında vida yeri yok sabitlemek için takıp yana cevirince kilitleniyor arkadaşlar. Fazlalık kısmı one gelcek şekilde takınca anlıcagınız monitor one dogru az egik oldu. Şimdilik yüksek ve tam 90 derece dik açıyla dursun diye altına karton koyduk. Sorum sizlere bu olucaktı. Bu monitoru kullanan arkadaşlar muhakkak dikkat etmişsinizdir. Monitorun ayagını nasıl çıkarabilirim. Takdıgım gibi çıkmıyor çünkü.

Babamla fazla zorlamadık hasar görür diye. Yontemini bilen birileri varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Alternatif olarak vatanbilgisayara götürsek ayagını çıkarma sorumlulugunu üzerlerine alırlar mı yada orada yapacak insan var mı daha dogrusu.(Baya denedik hakkaten çıkmadı o yuzden bu kadar yazdım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayağı bu şekilde olacaktı. Takılan vidanın fotoğrafını atabilir misin? Ayağını tam düz hizaya getirip çıkarmayı dene.
706959_ASUS-VS228NE-LED-Monitor_xxl.jpg

Onceki uyeliğimi unuttum bunla devam edicegim herhangi bir vida yok admin dediğim gibi takıp sağa çevirince kitlendi ve özelliğide böyle vida gerektirmiyor.Ayrıca attıgınız resimdeki gibi suanda tam tersine olursa ancak eğik olmaz.Asus VS228NE modeli .

Eğer ters tarafa taktıysan (ki bende aynı şeyi yaptım), onu çıkartman ya çok zor olur, ya da aldığın yere götürmen gerekir. Götürdüğümde onlar da çıkartamadı o ayağı.

ben her zaman vatana gelen yeni ürünlere bakarım bir tane daha Asus modelli monitor gördüm monitor resimde arkaya doğru eğikti.Sonra anladım ki ekran arkaya kadar eğilebiliyormuş bunu yeni anladığım için biraz komik gelebilir ama arkaya ittim sonra altındaki o kartonları çıkardım artık tam düz oldu aynı mantık bence böyle kalsın zaten aynı mantığa çıkıyor.Cevap verenlere teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı