ASUS X-551 sistemde nasıl Windows 8 kullanılır?

TONYSTARK_35

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 gb
İşlemci
intel Pentium 1.80 GHz
Arkadaşlar, merhaba. Benim bilgisayar hakkında çok bir bilgim yok. Bilhassa öğrenmek için bu platforma kaydoldum. Ama bir sorunum var ve çözemiyorum.

Öncelikle bilgisayarım biraz eski. Aldığım zamanlar çok iyiydi ancak artık akranlarının hızına yetişemiyor pek. Sistem modeli ASUS X-551 cap. Ve orijinal hali gelişi ile Windows 8. ve ben Windows 8.1 olarak kullandım bayağı uzun yıllar. 10 yıl belki. Ancak 10 Ocak 2023 itibarı ile Windows 8 ve 7'yi bitirdiğini duydum Microsoft'un. Ben de bilgisayarımı Windows 11 en yükseği hazır ona yükselteyim derken "ayarlar" kısmında buna bilgisayarımın yetemeyeceği yazıyordu. Ben de Windows 10'a yükselttim.

3 ay kullandım ve artık kah bilgisayarın kasması, kah benim de Windows 10'a alışamamış olmamdan dolayı bir YouTube videosu sayesinde geri Windows 8 yaptım. Ancak artık ekranda sürekli mavi ekranda Windows'u etkinleştirmem gerektiği konusunda birkaç saatte bir darlanıyorum. Kodum orijinal ve sonu D3vpt tarzı bir şey idi. Ama bunu kabul etmiyor artık geçerlilik süresini doldurduğunu belirtiyor.

Ama Windows 10 veya 11 kullanmak istemiyorum. Ya açıkçası istesem de kullanamıyorum.

Velhasılıkelam ben bu sorunun üstünden nasıl gelebilirim? Bir koca yürekli pat bana yol gösterebilir mi?
Bilgisayar özelliklerini nasıl iletildiğini tam anlamadım ama internette anlatılan şekli ile 'görsel yükle' seçeneği ile yükleyeceğim. Txt belgesi ile yollanma yolunu da anlatırsanız onu da atayım.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    106,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.PNG
    2.PNG
    103,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 bana kalırsa gerçektende sorunlu bir işletim sistemi. Sanki apayrı bir dünya. Bilgisayarla elbet çok alakası var ama genel itibarıyla üzerinde durup teknik yönden çözüm sunmuyorum. Bu işletim sistemini gerek yapısı gerekse de işlevi olarak uygun bulmuyorum, önermiyorum.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı