ASUS X-570E Gaming anakartta 02 hata kodu

tunathesir

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskill tridentz 4000mhz
SSD veya HDD modeli
970 evo samsung
Ekran kartı
Rtx3080 fe
Anakart
Asus rog strix x-570e gaming
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800x
İyi günler. Dün sabah PC'yi açmaya çalıştığım da monitörüme ekran gelmedi. İlk başta ne olduğunu anlamadım. Yalnız daha sonra anakartıma baktığımda Q-code ekranında 02 hata kodu ve anakartn sağ üstündeki ışıklarda VGA ışığının yandığını gördüm. İlk başta BIOS güncellemek geldi aklıma. Anakartın sayfasından güncel sürümü alıp BIOS flashback ile güncellemesini gerçekleştirdim( flash bellek FAT32 sürümündeydi ve BIOS rename i yapmıştım belirtmek isterim onu da) daha sonra tekrar PC'yi açmaya denediğim de bu sefer aynı hata ekranı ve boot ışığı da yanmaya başladı VGA ışığıyla beraber. Tekrardan BIOS flashback yaptım bu arada tekrardan flashı biçimleyip son sürümü yükledikten sonra yine değişen bir şey olmadı. Bu sefer de bir önceki sürümü yükleyeyim dedim yine olmadı. Napacağımı şaşırdım. Ekran kartını ve RAM'leri tekrar söküp taktım değişen bir şey yok. Yardımcı olabilir misiniz sizden ricam?

Ev arkadaşım belki BIOS pili bitmiştir dedi de daha 2 sene oldu sistemi dizeli. İnternetten bakıp çevremdki düzgün bir PC tamirine götürmekten başka çarem kalmadı eğer sizden gelecek bir öneriniz yoksa.

Sistem: ASUS X-570E Gaming anakart.
RTX3080 FE.
Ryzen 7 5800X.
970 EVO SSD.
G.Skill Trident Z 4000MHz( anakart desteklemediğini fark etmemiştim bu arada ilk aldığımda ondan dolayı 3666MHz'te kullanıyordum BIOS'tan ayarlamaları yapıp bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamamıştım RAM'den yana)

Dosya Ekleri

• EC88F5F4-14FF-4B51-8A00-9659FD39F6C1.jpeg
    EC88F5F4-14FF-4B51-8A00-9659FD39F6C1.jpeg
    110,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı