ASUS X515EP-EJ205T vs ASUS X515EP-EJ204T/

Bütçe
7500-8000-8500?

rbetül

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bir 8-9 gün önce konu açmıştım almak istediğim bilgisayar hakkında, size en son arada kaldığım ana konulardan bahsederek tekrardan danışmak istiyorum:
*Bilgisayarı telefonumu yedeklemek için kesinlikle kullanacağım ve oyun yükleyeceğim yanı sıra işte temel Office programları vs olacak. Buna istinaden oyun oynamayı, dizi-film izlemeyi, YouTube gibi sayfalarda gezmeyi; sesli kitap ve müzik arşivlemeyi, Online derslere girip, ders çalışmayı(öğrencilere yönelik orta-basit oyun tasarımları) amaçladığımı da ekleyerek hafızanın en az 512 GB olması gerektiğini düşünüyorum. Ailem her ne kadar bütçeyi de 8500a kadar zorlayabileceğini de söylese de şu sıralar fiyatlar gün içinde bile oynuyor çok kararsız kalıyorum. Bu sırada devreye 256 GB'lık PC alıp taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum ancak yine de zaten birkaç oyun yükleyince hafızanın dolacağını düşünüyorum. Aynı modelin hafızası farklı modelleri arasında bin yüz TL'lik bir oynama da mevcut direk SSD'yi değiştirtip çıkan SSD'yi taşınabilir kullanmak (mümkün mü emin değilim) da bir seçenek ama bu da servis süresi demek ve mediamarktta(en uygun hatta MX330'un bulunduğu nadir yerlerden olduğu için oradan almaya karar verdim gibi) fiyat yine aynı seviyeleri bulur gibime geliyor. Hangisi daha mantıklı oluyor karar veremiyorum, dışarıdan bakan göz olarak deneyimleriniz de varsa fikirlerinizi benimle paylaşabilir misiniz?
bu 256gblık olan ve fiyatı şuan 7400den 7700e çıktı
bu da 512glık versiyonu fiyatı şu an 8800
**Dipnot: MediaMarkt bence her türlü en mantıklısı oluyor çünkü MX330 ekran kartı ve mağazada da gördüğüm kadarıyla iris Xe de bulunuyor üstelik i5 11. nesil. En azından ben kendimce böyle düşünüyorum sizler ne dersiniz?
**Dipnot2: Geçen soruda önerilen bilgisayarlardan değerlendirdiklerimin çoğu şu an 9-10 civarlarında maalesef:/

Son düzenleme:

Geri
Yukarı