ASUS X515ja alınır mı?

yektacelik035

Centipat
Daha fazla  
merhaba arkadaşlar. Ben bir laptop bakıyorum ve genel olarak bu laptopta oyun oynayacağım ve oynayacağım oyunlar genelde Valorant, GTA 5(düşük ayarlar) ve pes gibi oyunlar seçtiğim bilgisayarın özellikleri şu şekilde:

ASUS X515ja 10.nesil Core i5 1035G1-8 GB-256 GB SSD-15.6inc-W11.
Bunda oyun oynamak sarar mı? Mesela Minecraft kaç FPS görür, GTA kaç FPS görür gibi.
Almam lazım indirimdeyken bana bir fikir verirseniz çok mutlu olurum. İyi günler dilerim.(7000 TL)​

Son düzenleme:
O zaman atılan 5500u veya 5700U bulunan modelleri almanız gerek, çok daha başarılı modeller.

Tamam bir bakayım.
7000 TL 5500u bulunan bir model almak daha mantıklı, Intel APU'lar AMD kadar iyi değil.

Bu 5500'u iyi mi peki akıcı oyun oynatır mı?

Tamam bir bakayım.

Bu 5500'u iyi mi peki akıcı oyun oynatır mı?
Evet, Intel'in dahili ekran kartından daha iyi performansa sahip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar şimdi ben dershaneye gideceğim 18.15 gibi evde olurum o saatte de yazsanız olur mu?
Evet, Intel'in dahili ekran kartından daha iyi performansa sahip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eve gelince inceleyeceğim sağ ol.

Direkt soğutma sistemine ve oyun testlerine bakmadan "throttle yapar" demek doğru değil. Dahili grafik birimi ile oynanan oyunlarda da bir süre sonra işlemci ısınacağından dolayı frekans düşebilir, harici ekran kartı bulunduğu için bu yönden daha avantajlı buluyorum. Gerçekten throttle yapıyor ise alınmamalı.

1030G serisi direk throothle sorunlu. Oyun dedinmi 3dk içinde başlıyor. 5500u da bu sorun yok.

Tekrardan merhaba arkadaşlar.
Oyun konusunda i5 mi daha iyi yoksa AMD Ryzen 5 mi daha iyi. Beni akıcı oynatır mı Ryzen.
Eğer Ryzen 5 daha iyi ise ben ben Ryzen 5500'u yu alırım. Acelem yok ama eğer oyun konusunda Ryzen 5 daha iyiyse ben bunu alırım.

Tekrardan merhaba arkadaşlar.
Oyun konusunda i5 mi daha iyi yoksa AMD Ryzen 5 mi daha iyi. Beni akıcı oynatır mı Ryzen.
Eğer Ryzen 5 daha iyi ise ben ben Ryzen 5500'u yu alırım. Acelem yok ama eğer oyun konusunda Ryzen 5 daha iyiyse ben bunu alırım.
Ryzen 5 APU'su ile daha iyi oluyor.

Ryzen 5 APU'su ile daha iyi oluyor.

Peki bu APU mu? Öyle bir şey yazmıyoda.
Lenovo V14 G2 82KC0002TX Ryzen 5 5500U 8 GB 512 GB SSD Radeon Graphics 14" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu APU mu?
Yani şimdi benim sorum şu: Oyunda hangisi daha iyi i5 mi Ryzen 5 mi?
Cevap verecek bir şahıs var mı? Acaba.
Arkadaşlar cevaplarınıza göre araştırma yapacağım. Görünce yazar mısınız?
Alo gören yok mu ya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı