ASUS X540l 1080p panele yükseltmek mümkün mü?

anon1

Femtopat
Daha fazla  
ASUS X540l dizüstünün çözünürlüğü 1366×768. bunu 1920×1080 panel ile değiştirmek mümkün müdür? İnternette aynı modele ASUS X540l uyumlu 1080p panel diye satılıyor. Muhtemelen ASUS Vivobook X540l modeline uygun yani aynı dizüstünün bir üst modeli için üretilen panel. Alt modeline bu paneli takmak uyum sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS X540l dizüstünün çözünürlüğü 1366×768. bunu 1920×1080 panel ile değiştirmek mümkün müdür? İnternette aynı modele ASUS X540l uyumlu 1080p panel diye satılıyor. Muhtemelen ASUS Vivobook X540l modeline uygun yani aynı dizüstünün bir üst modeli için üretilen panel. Alt modeline bu paneli takmak uyum sağlar mı?
Merhaba,
Kasa aynıysa rahatlıkla takabilirsiniz. Aynı model serisindeki ürünler farklı ekran çözünürlüğü destekleyen paneller ile piyasaya sürülebiliyor.
Mesela bunun gibi bir ekranı desteklenen model serilerine takabilirsiniz. Ekran kartınız Full HD çözünürlüğü zaten destekliyordur diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.

Hocam sistem özellikleriniz eğer 1080P destekliyor ise mümkün. Bir de panel pin girişlerinin sayısını bilmeniz gerek. Panel size görüntü veren ekran oluyor ve onun bir flex kablosu olur. İşte o kablonun ucunda bir sürü pin dediğimiz çentikler var. Onlar 30 ise o zaman 30 pin almanız gerek 40 pin ise 40 pin uyumlu panel almanız gerek.

Merhaba,
Kasa aynıysa rahatlıkla takabilirsiniz. Aynı model serisindeki ürünler farklı ekran çözünürlüğü destekleyen paneller ile piyasaya sürülebiliyor.
Mesela bunun gibi bir ekranı desteklenen model serilerine takabilirsiniz. Ekran kartınız Full HD çözünürlüğü zaten destekliyordur diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.
Evet kasa aynı, 1080p olan model sadece biraz fazla özellik içeriyor. Bendeki alt modelin ekran kartı da zaten destekliyor.Aynı şekilde bu linkteki ürünü düşünüyordum ben de. Görüşleriniz için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı