ASUS X540LJ laptop RAM önerisi

• Konuyu başlatan Gdmr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 674

Gdmr

Hectopat
Laptopum için RAM almak istiyorum fakat hangi RAM uyumlu olur emin değilim.Bellek Arama bu linkten baktım. Burada aşağıda görünen tüm RAM'ler uyumlu mu?

Bunların ikisi de uyumlu mu? Hangisi daha iyi olur?

DDR3 diyor bunlarda ama laptopun işlemcisi i3-5005U onun sayfasına girdiğimde desteklediği bellekler olarak DDR3L gösteriyor, DDR3 göremedim. Hangi RAM'i seçmeliyim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z programını indirip oradaki "Memory" kısmının fotoğrafını atarsanız veya bilgisayarınız marka ve modelini bildirseniz yardımcı olabiliriz.

Başlıkta model yazıyor zaten gördüğünüz üzere, yetmiyorsa CPU-Z bilgilerini de atarım.
Baktım. Sanırım şu an 4 GB RAM mevcut. Maksimum 8 GB destekliyor yani bir tane daha 4 GB RAM takabiliyorsunuz anladığım kadarıyla. Sorun çıkarmaması için aynından almanız daha iyi olur. Onu da CPU-Z ile görebiliriz. CPU-Z'de yazan modelin aynısını aratarak daha iyi uyacak bir RAM tercih edebilirsiniz.

Laptopum için RAM almak istiyorum fakat hangi RAM uyumlu olur emin değilim.Bellek Arama bu linkten baktım. Burada aşağıda görünen tüm RAM'ler uyumlu mu?

Bunların ikisi de uyumlu mu? Hangisi daha iyi olur?

DDR3 diyor bunlarda ama laptopun işlemcisi i3-5005U onun sayfasına girdiğimde desteklediği bellekler olarak DDR3L gösteriyor, DDR3 göremedim. Hangi RAM'i seçmeliyim yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı