Asus X541U i5 7200U SSD ve RAM yükseltme

Bilgisayar markanı detaylı bir şekilde atabilirmisin, benimki x541uvk go607 mesela sende aynı bunun gibi marka ve modelini detaylı bir şekilde atabilirmisin çünkü model ile slot yuvaları değişebiliyor benim 2133mhz destekliyo maksimun 8gb taktırabilirm.
Sen ya da sosyal medya hesabını at inst. at detaylı konuşabilirz eğer senin içinde uygunsa
Benim modelim Asus X541U. Max 2400mhz ve 16gb destekliyor. Ve tek slot var. Dediğin gibi marka aynı olsa da modele göre değişiyor :)

Benim modelim Asus X541U. Max 2400mhz ve 16gb destekliyor. Ve tek slot var. Dediğin gibi marka aynı olsa da modele göre değişiyor :)
Bendede aynı model var fakat 4 GB ram anakarta gömülü ve 1 slot boş fakat anakartin modelini hiç bir yerde bulamadığım için Max ne kadar destekler bilmiyorum bide M2 SSD takılabilir mi

IMG_20210126_120127.jpg

aynı bilgisayarı kullanıyorum ve dediğiniz gibi stok hali 4 GB RAM'li fakat slot sayısı bende 4. 2. RAM taktım +8 gb ve şu an 12 gb ram'im var. Görev yöneticisinde performans kısmında RAM yerine gelirseniz orada boş slot sayısı yazar. Bazı oyunlarda da ciddi olmasa da hiç açılmayan oyunları oynamamı sağladı (max +10-20 fps). Anakartın modelinden kaynaklı olabilir. benim anakart modeline baktım dxdiag'tan ve asus x541uv yazıyordu. Şimdi de 1 tb ssd almayı düşünüyorum ve araştırıyorum.

Geri
Yukarı