Asus X542UR-GQ434 nasıl?

Bende aynı cihazı yaklaşık 1 hafta önce aldım. Halihazırda 1050Ti'lı masaüstü sistemim olduğu için LoL ve CSGO harici oyun yükleme fırsatım olmadı. CSGO Orta ayarlarda 100+, LoL Yüksek ayarlarda 100-150 FPS alıyorum.
Cihazın bana göre 2 kötü yanı var, paneli ve klavyesi. Panel TN, film/dizi izlerken ekranı ayarlayacağım diye işin tüm büyüsü bozulabiliyor :) Yukarıda siyah aşağıda parlak ortası yok yani.
Klavyede de numlock ve capslock için aydınlatma yok. Açık mı değil mi anlayamıyorsun.
Bunun dışında güzel cihaz. İşlemcisi 2000TL (civarı) için çok iyi bence. Multi-core benchmarklarda i7-7500'den daha iyi sonuçlar veriyor. Ha birde uyarayım, Windows 10 1803'de (son sürüm) cihazı kullanamadım. Disk kullanımı %100 sorunu vardı ve cihaz cayır cayır yanıyordu. Klasik laptop HDD'sinden kaynaklanan sorunlar yani. Şuan 1703 sürümü yüklü hiçbir sıkıntı yok.
Ben ram yükseltmesinden önce SSD almayı düşünüyorum. Ha sen oyun için alıyorsan tabiki önce RAM'i 8GB yap. Benim maksimum yaptığım Visual Studio + Opera'da birkaç sekme, en fazla da %70-80 RAM kullanımı gördüm.
Uzun lafın kısası: 2000 civarına alınabilecek en iyi laptop. 8GB RAM + SSD güncellemesi ile de tadından yenmez. Ama oyunluk bir cihaz değil bence.
i5-8250U Geekbench sonucu
Bende W10 1607 sürüm var kursam sıkıntı olur mu? hangi sürümü kurmalıyım ve 1607 kurduktan sonra kendisini otomatik günceller mi?

Bende W10 1607 sürüm var kursam sıkıntı olur mu? hangi sürümü kurmalıyım ve 1607 kurduktan sonra kendisini otomatik günceller mi?
Windows 10 1703, 5400Rpm HDD'ler için en ideal sürüm bence. 1607 hakkında pek bilgim yok fakat önerim 1703 yükleyip Windows Update'i devre dışı bırakmanızdır.

Dosya Ekleri

• Sürüm1703.PNG
    Sürüm1703.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 51
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı