ASUS X542UR yüksek fan sesi ve kasma sorunu

Daha fazla  
Ürünü 2 gün önce vatanın mağazasından aldım indirime girmişti eve geldim açtım, ilk başta biraz kasmalar oldu ilk açılıştan dolayı diye düşündüm. Windows ve driver güncellemelerinden sonra biraz düzeldi. Ama hala kasmalar fan ve ısınma sorunu devam ediyor sizin de başınıza geldi mi? İlk haftalar için bu durum normal mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus markasının sorunlu bir modelini almışsınız. Vatan bilgisayar bu modele iki hafta belki daha uzun süredir indirim yapıyor.
Uyanık olmak gerek, tek şikayetçi siz değilsiniz. Ürünü vakit geçmeden İade etmenizi taviye ediyorum.

İlk olarak bilgisayarı verdim bilgisayarın arızalı olduğu onaylandı. Sonra bilgiayarın yenisi verildi. Ancak o daha kötü çıktı içinden sanki bir şey titriyormuş gibi rahatsız edici bir ses çıkıyordu. Bugün de 2. defa verdim bilgisayarı bilgisayar servise gönderildi. Tahminimce model hatalı ve vatan bilgisayar da hatalı modeli satmaya çalışıyor. Bunun yerine de lenovo ideapad 320 alırım.

Bu arada link atmayı unutmuşum bilgsayarın linki:
ASUS X542UR CORE İ5 7200U 2.5GHZ-8GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK

Linkteki ürünü satın aldım. Donma tıkanma olmuyor ancak bilgisayarı kapat komutundan sonra ekran kapanıyor.Hdd kapanıyor. Sonra yaklaşık 2-3dk boyunca fan deli gibi çalışıyor. Yeniden başlat dediğimde bu sorun olmuyor. İnternette araştırırken mesajı gördüm.

Son durum hakkında bilgi verebilir misin ?

Asus X542UR-GQ030 Intel Core i7 7500U 8GB 1TB GT930MX Fiyatı

Arkadaşlar merhaba,
Konu hakkında güncel bilgi vereyim. Bilgisayarı geri iade ettim. Cihaz servise gitti ve sorunlu oldugu anlaşıldıgı için iadeyi kabul ettiler. Bilginize.

Bilgisayarımı 24 kasım da 2. kez verdim ve dün 20. iş gününde iade almayı kabul ettiler bugün veya yarın gideceğim muhtemelen indirim kuponu verecekler üstüne biraz daha para ekleyip bu hafta sonundaki kdv indiriminden yararlanıp msi leopard i5 7300hq modelinden almayı düşünüyorum

Linkteki ürünü satın aldım. Donma tıkanma olmuyor ancak bilgisayarı kapat komutundan sonra ekran kapanıyor.Hdd kapanıyor. Sonra yaklaşık 2-3dk boyunca fan deli gibi çalışıyor. Yeniden başlat dediğimde bu sorun olmuyor. İnternette araştırırken mesajı gördüm.

Son durum hakkında bilgi verebilir misin ?

Asus X542UR-GQ030 Intel Core i7 7500U 8GB 1TB GT930MX Fiyatı

Arkadaşlar merhaba,
Konu hakkında güncel bilgi vereyim. Bilgisayarı geri iade ettim. Cihaz servise gitti ve sorunlu oldugu anlaşıldıgı için iadeyi kabul ettiler. Bilginize.
bende yazdığım sorunlara ek olarak fan sesinden ve içindeki cızırtı sesinden şikayetçiydim ki cızırtı sesi hdd den gelmiyordu bilgisayarın içinden bi yerden geliyordu. Muhtemelen x542ur modelinin tüm serileri sorunlu

Bu arada bilgisayarın yerine ne aldınız

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı